Listopad 2014

Jen tak k zamyšlení...

13. listopadu 2014 v 14:07 | Jana |  K zamyšlení :-)
Už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč když děláte stejnou věc jako někdo jiný, tak výsledek nikdy není stejný, maximálně podobný?

I když ve své podstatě jsme součástí jednoho celku a to čím ve skutečnosti jsme, je jen jedno. Tak každý máme svou vlastní cestu a svůj způsob jak dosáhneme toho, co potřebujeme. Vždy i když třeba jen nepatrně je vše prostoupeno naší esencí... našim momentálním naladěním a možnostmi, které máme k dispozici. Vlastně k dispozici máme také v tomto okamžiku vše, jen tomu třeba právě nejsme otevřeni. Neexistují dvě naprosto shodné cesty, vždy je zde prostor pro vyjádření sebe sama, v čemž spočívá naše jedinečnost, opravdovost a upřímnost.

Všechny návody, postupy, doporučení, rady atd. jsou jen popisem cesty někoho jiného a jsou tu pro to, abychom z nich čerpali inspiraci. Proto buďme tolerantnější a upřímnější sami k sobě bez omezování, "škatulkování" a hodnocení. Jen tímto způsobem sebepřijetí je možné, přijímat i druhé a uvědomit si, že oni jsou jen dalším obrazem svého vlastního vyjádření se a že to tak má být. To neznamená, že je třeba se vším souhlasit... to rozhodně ne, pouze je třeba se naučit nebýt soudcem ani obžalovaným... a v tomto stavu uvědomění žít.


Dnešním dnem mě provázejí tato slova, tak bych se ráda o ně podělila...

MILUJI TĚ JAKO LÁSKA MILUJE LÁSKU
♥♥♥
Krásné a naplněné dny všem. J.

Musela jsem zemřít - Anita Moorjani

10. listopadu 2014 v 21:43 | Jana |  Knížky, které mě zaujaly

V knize autorka popisuje svůj velmi inspirující životní příběh. Od nemoci k úplnému uzdravení. Při prožitku klinické smrti, kterým vyvrcholila její nemoc - rakovina, získala důležité poznání, kým skutečně je a co je smyslem života. Tato poznání vedla k rozhodnutí se vrátit zpět do života a až k "zázračnému" uzdravení a její následné cestě...

Ukázky z knihy:

" Když jsem se dříve cítila ztracená, hledala jsem odpovědi venku. Hledala jsem knihy, učitele a guruy v naději, že mi poskytnou ono stále unikátní řešení. A přesně to jsem udělala, když mi tehdy diagnostikovali rakovinu. V důsledku jsem se cítila ještě víc ztracená, protože jsem se znovu a znovu vzdávala své síly."

"Celý život jsem strávila tím, že jsem se posuzovala a předem si vyčítala, že nesplňuji očekávání. Vždycky jsem se cítila nedostatečná. Po prožitku klinické smrti jsem pochopila, že to je všechno jen soubor sociálně podmíněných norem. Dříve jsem se také domnívala, že nejsem dostatečně duchovní a že v tomto směru na sobě musím víc pracovat. Potom jsem si ale uvědomila, že jsme všichni duchovní bez ohledu na to, v co věříme a co děláme. Ani nemůžeme být něco jiného - jsme totiž duchovní bytosti. Jenom si to někdy neuvědomujeme.

Pochopila jsem, že opravdovou radost a štěstí můžeme najít, jen když milujeme sami sebe, když se obrátíme dovnitř, následujeme své srdce a děláme to, co nám přináší radost"...

"Zjistila jsem, že když pohlížím na svět ve směru zevnitř ven, znamená to, že plně důvěřuji svému vnitřnímu vedení, jakoby to co cítím, mělo dopad na celý vesmír."...

"Občas se mi zdálo, že některé věci jsou těžké, a já místo abych se je snažila fyzicky změnit (což jsem běžně dělala před prožitkem klinické smrti), začala jsem zkoumat svůj vnitřní svět. Pokud jsem vystresovaná, úzkostná, nešťastná nebo něco podobného, obvykle se nejprve obrátím do svého nitra. Posadím se někde o samotě, jdu na procházku do přírody nebo poslouchám hudbu, dokud se nedostanu opět do svého středu, kde jsem klidná a usebraná. Všimla jsem si, že jakmile to udělám, vnější svět se také změní a mnohé překážky prostě jen odpadnou, aniž se o to pokusím jakkoli přičinit."...

"Můj stav během klinické smrti byl daleko mimo mysl a já jsem se uzdravila, protože mi nestály v cestě myšlenky, které by mě poškozovaly. Nebyl to stav mysli, nýbrž stav bytí. Bylo to čiré vědomí ..."

"Největší sílu mám tehdy, když jsem tím, čím mě život chce mít - proto došlo k mému uzdravení až tehdy, když jsem o něj přestala vědomě usilovat a ke slovu se dostala samotná síla života. Jinými slovy, největší sílu mám tehdy, když pracuji se životem, nikoli proti němu."

Dále už vy sami... :-)
Velmi doporučuji.
Mějte klidné a radostné dny. ♥ Jana