Srpen 2014

Mooji

31. srpna 2014 v 13:15 | sebeřízení.cz/Youtube.com |  MOOJI
Dvě krátká videa pro dnešní inspiraci ♥

Nevysvětluj, nestěžuj si, jen poděkuj...

http://www.seberizeni.cz/mooji-nevysvetluj-nestezuj-si-podekuj/


Odpuštění je srdcem lidskosti...


Klidný den všem ♥

Inspirace k zamyšlení pro dnešní den...

25. srpna 2014 v 16:00 | Jana |  K zamyšlení :-)
Nedávno jsem se sešla s přítelkyní, která se mi po chvíli našeho setkání začala svěřovat s úmyslem udělat ve svém životě radikální změnu. V tomto vyprávění však na konci nebyla tečka, nýbrž otazník a z oznamovací věty se stala věta tázací s velkým otazníkem a nevyslovenou otázkou: "Mám to udělat?"

V následující chvíli, jsem byla požádána o můj náhled na celou situaci. Přítelkyni jsem řekla, že rozhodnutí jako taková, musí jít zevnitř, že ta jediná jsou skutečná, ale také o tom, že i když uděláme jakékoliv rozhodnutí ve svém životě, že to neznamená, bořit mosty a zavírat dveře ke své rodině a pod., že toto rozhodnutí nemusí být nutně konečné a neměnné, a že ona sama po čase, po prožití této zkušenosti pozná, zda chce jít tímto směrem nebo jít jiným a nebo se vrátit zpět a ještě si dát nějaký čas, než udělá skutečnou změnu. Svým způsobem o nic nejde, jen o další zkušenost a volbu. My se svých voleb a rozhodnutí ve většině případů bojíme, hledáme odpovědi u druhých a tím se i snažíme zbavovat své zodpovědnosti... "No, ale to mi řekl on..." Pokud se nikdo podobný nenajde, tak většinou situaci necháváme vygradovat až do bodu, kdy jsme donuceni se pohnout a někdy v afektu a s emocemi uděláme, co uděláme:-).

Jediné chtěné a skutečné rozhodnutí je takové, na které se nemusíte nikoho dalšího ptát. Je uvnitř vás a vy v něm cítíte jistotu a opravdovost, pokud to tak není, tak jste se ještě doopravdy nerozhodli. Vnímala jsem u přítelkyně nejistotu a očekávání, že by mělo být vysloveno... "Je to tak a tak. Udělej to a to.". Tím, že se to nestalo, vznikl prostor, pro její vlastní skutečnou volbu.

V té chvíli přišla velmi zvláštní energie, která v sobě nesla informaci, že opravdu každý slyší jen to, co slyšet chce a následně to i interpretuje ven jen tak, jak to ze svého momentálního pohledu cítí, vidí a slyší.

Většinou, když někoho požádáte o náhled, radu, vyjádření a je to člověk, který je silně vtažen do hry vlastního ega, tak to bývá filtrováno přes veškeré obaly jeho nevědomosti, vlastních zkušeností, prožitků, pocitů a pod., jednoduše... "tak jak to má on" a někdy ani to ne.

Berte názor, pohled, "radu" druhých jako inspiraci k zamyšlení ne jako dogma, tak to prostě je. Možná je a možná není... Ve vašem světě, to může být úplně jinak, ale je potřeba to prozkoumat... jít, co nejvíce k sobě a tam vidět, slyšet a cítit, jak to máte a chcete vy sami... Berte pohled druhého, jako možnou cestu, kterou máte k dispozici. Těch cest a možností je nespočet.

Poslední dobou je více a více moudrých lidí, ale i takových, kteří citují a ohánějí se texty a myšlenkami jiných, a to jen proto, že z nějakého vlastního důvodu potřebují skrýt svou nejistotu a potřebu pozornosti, možná i obdiv od druhých, protože sami v sobě to nezažívají, nejsou v kontaktu sami se sebou a mají strach. Pokud hledáte moudrost bude vám nabídnuta právě ona...

Ať už je to jakkoliv, buďte sami sobě těmi nejlepšími rádci, spisovateli vlastního příběhu, tvůrci vlastního života a to z pozice někoho, kdo ví kým je :-)

Mějte krásné a klidné dny, naplněné vším, co potřebujete.

♥ ♥ ♥ Jana

Víkendové setkání, tvoření a Bytí...

19. srpna 2014 v 12:00 | Jana
Tak a máme za sebou krásné víkendové setkání v duchu Duhového malování v Pardubicích.

Oba dny byly pro mne velmi inspirující a naplněné spoustou zajímavých okamžiků.

Je krásné pozorovat, vznik něčeho nového... pozorovat uvnitř, jak to působí, jak jsme každý svým způsobem
jedineční a přitom se vždy vracíme do stejného "bodu", který je nám společný.

Vznikly krásné obrazy, které odhalují část nitra jejich tvůrců... při tvorbě mohl každý potkat sám sebe v jakékoliv podobě, která byla přítomna... bořily se zdi vlastního nepřijetí a sebepodceňování...
zase kousek k sobě, stále blíž a blíž...
s radostí, pokorou, někdy přes bolest a pár slziček...

Ale vše je v pořádku a je přesně takové, jaké to je... nic víc, nic míň...

Děkuji všem ... ♥♥♥Více fotek naleznete v galerii :-).
♥♥♥
Krásné a naplněné dny všem.
♥ Jana

Andělské tvoření...

15. srpna 2014 v 14:00 | Jana
Tentokrát si mne přitáhla plátna a arylové barvičky.

Tvořivost je naše přirozenost, jsou to okamžiky, kdy se dostáváme blíž sami k sobě,
tam kde neexistuje čas ani prostor.
V tomto okamžiku, TADY A TEĎ... kdy tvoří vaše duše, přestává vše existovat, vy se rozplynete a je tu jen něco, co vzniká a vy to pozorujete. Ten proces vzniku a to čehokoliv je tím nejkrásnější...
Výsledek je " jen třešinka na dortu" :-).
Tvořte a otvírejte svá srdce, v té chvíli nevzniká jen obraz, vznikáte vy sami...
Víla pomoci...


Andělé bezčasovosti...

Anděl klidu a míru v sobě...

Mějte krásné a klidné dny.
♥♥♥
Jana

Katarína - Láska, partnerství a vlastní celistvost

9. srpna 2014 v 15:16 | zdroj: youtube.com / GoschaTV1 |  K zamyšlení :-)

Velmi hezké povídání, stojí za to shlédnout celé :-)
Hezké dny všem Jana

Vděčnost

4. srpna 2014 v 9:00 | zdroj/youtube.cz


Klidný den všem a srdce naplněné radostí a mírem.
♥ Jana