Říjen 2012

Andělské malování II.

30. října 2012 v 18:21 | Jana
Andělé co lásku ochraňují...


Anděl splněných přání...


S láskou Jana

Anděl...

25. října 2012 v 19:01 | Jana

S láskou Jana

Jak nelpět...

25. října 2012 v 8:54 | Jana |  Dotazy - odpovědi
Otázka:
Mila Janicko,
nahodou jsem dnes narazila na Vase internetove stranky, kdyz jsem online hledala radu, jak prestat lpet. Muj zivot je krasny, mam stesti, jsem obklopena uzasnymi prateli, ve skole i praci se mi vzdy darilo, ale co se lasky tyce, ocitam se v bludnem kruhu. Vzdy potkam nekoho, kdo me naprosto okouzli a ja mu propadnu, vsechno jde krasne, je to jak z pohadky a najednou se neco pokazi... najde nekoho jineho, nebo se vrati k byvale pritelkyni, nebo se proste prestane ozyvat... uz je to 10 let... zazitky mam krasne, ale ty konce jsou velmi emocne narocne! Jelikoz verim na vyssi principy, vim, ze se jedna o nejakou zkousku, kterou nezvladam... Vzdy se snazim si situaci vysvetlit a vzit si z ni ponauceni. Tentokrat jsem si rekla, ze se nevzdam! Precetla jsem nekolik knih a uvedomila si bolesti z detstvi, ktere si do vztahu nosim. Uvedomila jsem si, do vztahu chodim se schovanym pocitem, ze si stejne najde nekoho lepsiho, ze tomu poradne nedavam sanci a jsem ovladana svym pocitem menecennosti. Rozhodla jsem se, ze uspechu neprestanu verit, ze si moc preji s timto clovekem byt a ze branim volne ceste pouze svym lpenim. Nedokazi se od toho odprostit, brat to s nadhledem, myslim na to cely den a stale jen bojuji se svymi pochybnostmi a premlouvam se k vire... Od andelu dostavam prostrednictvim cisel zpravy, ze jednam spravne, ze mam zustat pozitivni a jit dal touto cestou, ale nejak mi ubyva sil... stale pochybuji a bojuji... Opravdu ma tento vztah cenu? Jak se mam zbavit sveho lpeni? Vysvetlila jsem si vsechno spravne, nebo je zde neco jineho, co nejsem schopna videt? Co mam prinest na tento svet? Jake je me zivotni poslani?
Dekuji moc a preji krasny den!
S pozdravem M.

Odpověď:
Krásný den M.,
je dobře, že se snažíte hledat hlubší význam všeho, co jste napsala, a že zejména hledáte řešení u sebe. Jak správně píšete, nesete si do svých vztahů (nevztahů) svou minulost a tím si vše blokujete. Minulost je už jen minulost a Vy se potřebujete naučit žít v přítomném okamžiku. Strachy a zmatky vznikají jen tím, že většinu svého času trávíte myšlenkami v tom co bylo nebo co bude. Berete si tím možnost být v tento okamžik tady a vidět vše krásné, co právě probíhá.
Také je třeba si uvědomit, že štěstí a radost hledáte zejména ve vnějších podnětech, což je vše kolem Vás včetně partnera... a to je hlavní důvod, proč nejste spokojená.
Lpění funguje tak, že lidé nejsou spokojeni sami se sebou, že se nemají rádi, mají snížené sebevědomí a to vše potřebují získat zvenčí... Místo toho, aby hledali lásku a spokojenost sami v sobě, tak ji hledají u svých partnerů. A výsledek je, že jsou svázáni vztahem, který mají, bojí se, že o něj přijdou, pochybují o sobě, což je vede k tomu, aby nebyli ve vztahu uvolnění, stále něco hlídají a ujišťují se o tom, že je vše v pořádku atd. Leckde to dojde tak daleko, že člověk obětuje sám sebe pro druhého, jen proto, aby o něho nepřišel. Smyslem života není strach a úzkost, ale radost, klid a láska, kterou v sobě máme všichni, jen jsme ji svým (svými) životy uzamkli hodně hluboko a zapomněli, že něco takového je vůbec možné cítit a žít. Když se zamyslíte nad tím, co jste napsala... tak zejména pochybujete o sobě a to velmi... to vše z Vás druhý podvědomě vnímá. Pro vztah platí, že si vždy vybíráme k sobě partnery, kteří nám zrcadlí nás samotné, a pokud si vztahem nejste jistá, stejná nejistota je i u druhého a to pak vede jen k neshodám a ukončení vztahu.
Také je třeba si uvědomit, že lpění na věcech vzniká ve spojitosti s jejich vlastnictvím... jsou naše, ale člověka (jeho duši) nelze vlastnit. To není pak láska, ale závislost. Skutečná láska je taková, že milujete člověka takového jaký je i s jeho rozhodnutími. Což neznamená, že musíte souhlasit s tím, co druhý dělá nebo jak se chová, jen ho za to nesoudit a přijmout to takové jaké to je. Svobodná volba spočívá jen v tom, zda s takovým partnerem pak chcete být nebo ne.
To, že jste napsala a ptáte se, jestli má tento vztah cenu, už je pro Vás odpovědí... Důležité je poslouchat své pocity, své srdce, ale přitom být k sobě naprosto upřímná. Jestliže někdo chce ze vztahu pryč, tak je to jeho svobodná vůle a skutečná láska ctí svobodnou vůli druhého a chce pro druhého jen to nejlepší. Nikdy nemůžeme s jistotou vědět, jestli právě my jsme tím nejlepším pro druhého...
M., to co píšete je skutečnost, kterou prožívá většina lidí, někdo méně, jiný více... Vy jste na tom lépe než většina z nich. I když se vším momentálně trápíte, tak máte výhodu v tom, že si vše uvědomujete a už jen tím s tím pracujete (vědomě i nevědomě). Tím, že se změní Vaše "myšlení", tím i změníte partnery, které k sobě budete přitahovat. Vše je jen o Vašem způsobu myšlení a sebepřijetí. M., pokuste se vše uvolnit, přestat být v tzv. křeči a dát věcem volný průběh... někdy méně je více. Teď se spíše zaměřte sama na sebe a pokuste se vnitřně zklidnit. Přestaňte se bát samoty, nikdy nejste sama. A přestaňte se držet něčeho co nefunguje. To vše co se Vám děje, Vás posouvá na Vaší cestičce dál a nutí Vás zamyslet se nad skutečnou hodnotou lásky.
Víc si věřte, jste nádherná dušička, plná lásky, ale také strachů. Nastal čas se strachů začít postupně zbavovat. Není to lehká cesta, ale jde to a Vy to zvládnete, když se pro to vše rozhodnete. Požádejte si andílky o podporu a jejich vedení a naslouchejte jim, ale ne z pozice zmatků, které v sobě teď máte, ale z ticha, abyste je slyšela, co Vám skutečně říkají. Najděte si způsob, který Vám bude vyhovovat, abyste se co nejvíce vnitřně zklidnila a vše půjde, uvidíte. Věřte, že si lásku zasloužíte a že Vy sama jste láskou, která je čistá a bezpodmínečná. Věřte, vše bude zase dobré.

S láskou Jana

Dar života...

15. října 2012 v 20:52 | Jana

S láskou Jana

Andělské malování...

11. října 2012 v 18:26 | Jana
"Anděl klidu a čistoty duše"


"Anděl životní síly"


S láskou Jana

Osobní obrázek

9. října 2012 v 9:56 | Jana

Anděl lásky a radosti z Bytí...


S láskou Jana

Osobní obrázky

9. října 2012 v 9:27 | Jana

"Strom života"


"Propojení s přírodou"
"Hojnost"