Strachy...

25. července 2012 v 15:48 | Jana/Jája |  Dotazy - odpovědi
Dobrý den!
Ráda bych se na Vás obrátila o radu ve své situaci. Otázka je jednoduchá: Jak se zbavit strachu? Bojím se v podstatě všeho, bojím se, že jsem něco měla udělat a neudělala, naopak jsem vystrašená z toho, co jsem udělala a nejspíš neměla, bojím se, že něco nezvládnu, bojím se o své blízké, mám fobie z nemocí a nákaz... Přesto, že se snažím obracet na duchovní průvodce o pomoc, zatím mne provází stále jen naprosto negativní energie - strach. V čem je problém, jak uvolnit pozitivní energie, aby vítězily nad negativními? Svaťka

Milá Svatávko,
některé Vaše strachy vycházejí z přijatých programů, kde jste v zajetí pocitů a názorů druhých, ale i svých vlastních. Velice lehko dáváte na pocity a hodnocení jiných lidí, už z dětství si nesete nepříjemné zkušenosti v tomto ohledu a pak ani jinak už žít než ve strachu nejde, co kdyby se někomu nelíbilo to, co jsem udělala nebo udělám. Přestaňte se bát co na to druzí. Také si vytváříte strachy tím, že jste neustále myšlenkami v minulosti a nebo naopak v budoucnosti. Vůbec nejste v přítomném okamžiku. Pokuste se uvědomit si, kde se právě v danou chvíli nacházíte… jste myšlenkami TADY a jste tu TEĎ? V přítomnosti není strach z toho, co se stalo nebo co se stane… Je třeba se naučit mít zodpovědnost za své prožívání a rozhodování. Tzn. když se pro něco rozhodnu a udělám to, tak jsem za to zodpovědná a tak to také přijímám... prostě jste to v tu chvíli tak cítila a s nejlepším vědomím a láskou to tak i udělala. Můžete udělat "chybu", ale neodsuzujte se za to, berte to jako poučení pro další Vaši cestu. A co je vlastně chyba... je to jen další možný pohled někoho jiného na stejnou věc. Nic není špatně a nic není dobře. Řiďte se svou intuicí a srdcem. Učte se mít se ráda, vážit si sebe, neurčujte svou hodnotu dle soudu druhých. Přijměte se jaká jste, se vším, co jste. Když nemilujete sebe se vším všudy, tak ve skutečnosti nemůžete plnohodnotně a čistě milovat ani druhé a vše kolem Vás. Obecně řečeno... co a jak se cítíte a vnímáte uvnitř, to se Vám promítá i na venek. Jste jediným autorem a zároveň divákem hry, která se pro Vás venku vytváří, tak abyste pochopila vše, co potřebujete. Takže vše záleží jen na Vás... jak se bude další děj této hry vyvíjet. Svatávko, vše je jen ve Vaší mysli. Někdy to může být těžké některé myšlenky a naučené programy změnit a přehodnotit, ale jde to.

Co se týká strachu o příbuzné, rodinu... vytváříte si dopředu něco, co vůbec v přítomném okamžiku není - a pak máte strach. Je to opět o tom, že nejste v přítomném okamžiku. Vaše mysl bloudí někde mimo Vás a utváří si domněnky o něčem, co v tomto okamžiku není. Strach o něco vychází i z pocitu vlastnictví, protože většinou se bojíme o něco, co je naše, a pak za to bereme na sebe i zodpovědnost. Jenže druhé lidi nelze vlastnit, nelze za ně žít a utvářet jim jejich život dle našeho přesvědčení co a jak je správné a tak, abychom je ochránili. Je třeba přijmout, že každý má zodpovědnost sám za sebe, za svá rozhodnutí a své činy. Nikdo z nás nemůže přesně vědět, co a jak si ten či onen sem přišel zažít a naučit se. Existuje svobodná vůle a tu máme všichni. Vždy je na nás jak se k danému rozhodnutí nebo situaci "postavíme". Zda ji budeme vidět v černé nebo bílé barvě a nebo zda nás překvapí svou barevnou rozmanitostí...

Dalším aspektem tvorby Vašich strachů je zvýšená citlivost a vnímavost, to jsou dva nádherné dary, které máte mimo jiné k dispozici. Naučte se s nimi pracovat. Nedívala bych se na ně jako na něco, co komplikuje život, naopak snažte se je využívat právě pro to, aby se zlepšila kvalita Vašeho života a rovněž je můžete využít i v práci s energiemi a třeba i v budoucnu v léčitelství.
Vaše strachy vycházejí z předešlých zkušeností a prožitků. Je spousta metod, kterými jde v tomto ohledu pracovat a když stávající stav budete chtít skutečně změnit, věřte, že se k Vám dostane přesně ta, kterou potřebujete.

Kartička pro Vás:
ROZLUČTE SE STARÝM A PŘIVÍTEJTE NOVÉ
Zakončili jste jednu část svého života a začínáte novou, ještě lepší.
Tato karta naznačuje, že se uzavírá nějaká kapitola Vašeho života. Možná už nějakou dobu pociťujete nejistotu a úzkost ohledně budoucnosti. Karta Vás ujišťuje, že Vás Vaše současná situace učí mnoho cenných a důležitých životních lekcí. Nyní získáváte toto poznání a vydáváte se na cestu s novými lidmi, prací a situacemi. Buďte otevřeni této změně, neboť přinese mnoho dobrého všem zúčastněným. O Vaši budoucnost je postaráno….

***
Milá Svaťko, i ve Vašem datu narození můžeme nalézt pomoc pro zpracování Vašich strachů. Ptáte se, jak uvolnit pozitivní energie. Ve Vašem případě může pomoci například to, že překonáte svou vrozenou vlastnost nechávat si své pocity pro sebe, že se pokusíte promluvit si o nich tak, jak je cítíte, můžete o nich začít psát v básních, v próze, v dopisech, nebo si třeba vést deník. Nebo je jen vypsat na papír a třeba spálit... Můžete ji ale také uvolnit nějakou uměleckou nebo řemeslnou činností. A jde to i sportem, vybít ze sebe všechny negativní pocity, emoce. Pro Vás jako znamení Býka je skvělým uvolňovacím mechanismem element Země, například práce na zahradě, hrnčířství nebo procházky naboso... A pak také hudba je pro Vás zdrojem síly a regenerace.

Určitě k tomu můžete využít i svou úžasnou intuici.

Jedním z úkolů, který jste si do tohoto života přinesla, je dosáhnout emocionální síly. Všechno to, co se Vám dělo a děje, jsou lekce, které Vám k tomu mohou pomoci. Asi jste se od dětství často ocitala v situacích, kdy jste musela čelit nešetrným slovům a činům druhých, mohla jste zažívat i surové a tvrdé zážitky v oblasti zdraví, mezilidských vztahů nebo finanční situace, všechno to je zkouškou Vaší trpělivosti a vytrvalosti. Do života si nesete problémy z dětství, něco s rodiči, možná s jedním z rodičů, to je oblast, kterou si potřebujete vyčistit a vyřešit a i to pomůže k odstranění některých strachů...
Máte velmi jasno v tom, co je v životě správné a co špatné, ale tím, že jste tak výrazně svědomitá, odpovědná a máte v sobě určitou tendenci brát sebe i život příliš vážně, to vše přispívá k tomu, že sama sebe příliš hodnotíte a posuzujete a dokážete sama sebe trestat přísněji, než by Vás potrestal jakýkoli státní systém. I s tím je potřeba pracovat.

Devítileté období do letošního jara mohlo být plné překážek, zklamání a obtíží, ať už se tato omezení týkala Vašeho zdraví nebo Vašich citových a materiálních jistot, pokud jste ale pilně a poctivě pracovala, mohla jste dosáhnout velkých úspěchů. Všechno, co se Vám přihodilo, jako by bylo zkouškou Vaší trpělivosti a prověrkou Vaší síly a odolnosti. Zenbudhistická filozofie říká: "Když chtějí nebesa člověku svěřit velký úkol, vyzkouší napřed jeho mysl utrpením a jeho šlachy a kosti dřinou. Uvrhnou ho do bídy a zhatí všechny jeho záměry. Pak je připraven."
To se ale letos na jaře změnilo a postoupila jste do nového období, které bude prověřovat Vaši sebejistotu a samostatnost. Přinese Vám nezávislost, originalitu, nové začátky a nové příležitosti. Účelem tohoto cyklu je rozvoj vlastní osobnosti, vyžaduje naučit se nezávislosti a asertivitě. Bude to doba k přehodnocení dosavadních žebříčků hodnot.

Vaše datum narození Vás skoro předurčuje k alternativnímu životnímu stylu a k léčitelství. Kamkoli vkročíte, vytváříte svým působením komunitu, kterou naplňuje atmosféra ochoty pomáhat si a vycházet si navzájem vstříc. To platí jak v oblasti soukromé, tak pracovní. Za své poslání, z něhož Vám bude plynout nekonečné potěšení, můžete považovat otevírání nových obzorů druhým, jejich učení... Stejně tak se ale můžete radostně učit Vy sama. Jste k tomu předurčena, umíte informace nejen zprostředkovat, ale i přijímat. Jednou z příčin Vašich strachů je i strach z porážky, možné zklamání. Ale když se naučíte být TADY a TEĎ a nebudete ani nic očekávat, nebudete ani zklamaná, ať už se v budoucnu stane cokoliv. A život není potřeba "vybojovávat", tak jakápak porážka, stačí nechat život plynout...

Vašemu zemskému znamení Býka vládne Venuše, planeta lásky, krásy a tvořivé síly. Vaší schopností je dávat věcem formu, budovat nové světy a realizovat své myšlenky tak, aby naplnily zákony estetiky. Využijte všech těchto darů :).


Neboj se a odevzdej mi své strachy,
stane se v životě lidském, že prožiješ krachy.
Avšak nesmutni, nevzdávej, sílu najdi v sobě,
stačí jen pomyslet a přijdu hned k Tobě.
Sluncem tě prozářím, ať navrátí se Tvá síla,
i nová chuť k životu, tak pusť se hned do díla.
Když přijde někdy zase ta chvíle chmuru,
zvedni zrak svůj a dívej se vzhůru.
Pomoc již přichází, uvolni se a přestaň se bát,
nech slunce co v sobě máš, už jen nádherně hřát.
 


Komentáře

1 Svaťka Svaťka | 6. srpna 2012 v 18:46 | Reagovat

Hezký večer Jani a Jájo!
Psala jsem poděkování sice do mailu, ale ráda poděkuji i večejně. Díky za Vaši odpověď a čas, který jste mi věnovali. V odpovědi jsem se ve většině řádků opravdu našla :-) Nechala jsem celý článek přečist mé kamarádce a i ta si tam našla své :-) Minimálně jednou denně mi připomíná : "Tady a teď!!!", takže se vzájemně povzbuzujeme :-)
Sestra mi zase půjčila spoustu duchovních knížek, tak mi držte při mé duchovní cestě palce, doufám, že jsem vykročila tou správnou nohou :-)
Svaťka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama