Červenec 2012

Jak žít naplno?

26. července 2012 v 18:00 | Jana/Jája
Co prosím mám udělat, abych v životě žila naplno a nejen přežívala? Děkuji Jana

Vzkazy od Andělů
Janinko, v obecné rovině se stačí "jen rozhodnout", jak to vlastně chcete. A pak udělat patřičné kroky k tomu, aby se to uskutečnilo. Máte v sobě plno strachů, které Vám vše brzdí a neustále Vám připravují stále stejné situace. K čemu směřujete myšlenku, to se Vám děje. Přestaňte se bát a otevřete své srdíčko s tím, že přijímáte vše, co k Vám přichází a věříte, že si zasloužíte v životě jen to krásné. Ono ze začátku, když se máme postavit svým strachům, tak je to velice obtížné a může se i zdát, že jít za svými sny a přáními je nemožné a proto je lepší zůstat v tom, v čem jste, protože to je nějaká Vaše "jistota", které se držíte. Píši jistota v uvozovkách, protože ty Vaše jistoty, kterými žijete a bojíte se, že o ně přijdete, jsou vlastně nejistoty, tak proč na nich lpět. Lpění na něčem, co nefunguje, vytváří právě jen ty strachy, které Vám vše blokují. Pak se k Vám nemůže dostala hojnost a to ve všech směrech, které potřebujete a přejete si, tak abyste byla šťastná. Je třeba si vše v poklidu sama se sebou promyslet, co a jak vlastně chcete. Máte v sobě vnitřní rozpor a dokud sama nezjistíte, jaký život byste ráda žila, tak disharmonie, která ve Vás je, Vám nedovolí být šťastná a spokojená. Na jedné straně v sobě máte velikou touhu po poznání a svobodě a na straně druhé si přejete žít v poklidu a rodinné harmonii. Máte k dispozici spoustu krásných a úžasných schopností, tak je využijte a nebojte se plnit své sny. Stačí se tomu otevřít a uvidíte, jak se najednou vše pohne k lepšímu.

***
Čteme z data narození

Ve znamení Blíženců to není nejsnadnější, ale k rozhodnutí, ke kterému Vás vyzývají Andílci, k tomu máte neuvěřitelný potenciál! :-) Narodila jste se s odhodláním, s velkou inteligencí a rychlostí myšlení, s bohatou představivostí, ale i s nádhernou intuicí, s empatií, se schopností oceňovat veškeré krásy života. To vše můžete využít pro změny ve svém životě.
Některá čísélka se ve Vás trošku mydlí :). Přes pětky ukazujete všem svou samostatnost, touhu po volnosti a samotě, nesnášíte kritiku nebo rady, co a jak máte dělat, k tomu se trošinku druží i Vaše tvrdohlavost :), chcete za sebe rozhodovat sama a žít svůj vlastní život, ale ovlivňuje Vás i dvojka, v jejíž povaze vůbec není vyhledávat samotu, naopak, je to mírumilovné vztahové číslo, takže tu vyvstává velký konflikt. Ve skutečnosti byste chtěla být volná, ale s "někým" :). Nesmírně toužíte být milována, hýčkána a chápána, jen nesmíte být svazována nebo omezována. A to může být problém nenaplněnosti života.
Jedna jednička naznačuje, že v sobě uzavíráte své opravdové pocity, možná i sama vůči sobě. Komunikace je ale snad to nejdůležitější v našich životech. Včetně komunikace sama se sebou. Zkuste to. Promluvit si s někým blízkým o svých pocitech tak, jak je cítíte, psát o nich na papír, do deníčku, ztvárnit je v malování, v hudbě, v keramice, v čemkoliv, co by Vám pomohlo uvolnit je ze svého nitra :).
Vaším úkolem je porozumět, že největší svobodu můžete získat sama v sobě. Neutíkat, žít "na zemi" a ne v oblacích, získat pevnou mysl a rozhodnost. To, co potřebujete vědět nejvíc je, že svoboda není jen život bez závazků, takový život by neznamenal naplnění vlastního pocitu svobody. Člověk s Vašimi čísly v datu narození se stává šťastným pouze učením se a snahou o vlastní rozvoj prostřednictvím neustálého zvyšování stanovených limitů. Pokud se přestanete učit a sebezdokonalovat, snadno se stanete nešťastnou. Toužíte utéct, ale útěk pro Vás není řešením. Vaším největším životním uměním je nalézt v sobě takové schopnosti, abyste se mohla cítit volná navzdory omezením (skutečným či pouze imaginárním).

Jste svým založením společenská, ráda se bavíte, smějete a milujete život, jste vůdčí typ, máte schopnost slučovat, spojovat, být prostředníkem... využijte těchto darů. Máte cit pro spolupráci s ostatními, ve dvojici, ve skupinách, je to pro vás zcela přirozené. Nedělá Vám potíže vytvořit z protikladů souladný celek, přirozeně spojujete na první pohled si odporující ideje, v paradoxních situacích umíte navodit harmonickou atmosféru, volíte postupy řešení, které kombinují jakoby neslučitelné názory, jste schopna vytvořit vyvážený tým z naprosto rozdílných jedinců. Tyto Vaše vlohy jsou založeny na hlubokém vnímání, které proniká až k samotnému jádru bytosti, myšlenky či problému. K tomu se přidává ještě Vaše citlivost, díky níž vycítíte nejen, co lidé potřebují, ale také prohlédnete, co se odehrává v nejjemnějších strukturách jejich vztahů. Tento vhled Vám umožňuje na základě takového poznání okamžitě odvodit, jak dané celky propojovat, aby v každém bylo probuzeno jen to nejlepší. Můžete v životě dokázat všechno, co si zamanete, máte velikou vnitřní sílu. Svou pozornost můžete velice dobře zaměřit k alternativním léčebným metodám, jako je přírodní léčba, homeopatie, bylinkářství. Nutně však potřebujete čas od času dopřát si trochu klidu, kdy se všechny tyto Vaše schopnosti posílí. Krásné léto Vám přejeme :).


Strachy...

25. července 2012 v 15:48 | Jana/Jája |  Dotazy - odpovědi
Dobrý den!
Ráda bych se na Vás obrátila o radu ve své situaci. Otázka je jednoduchá: Jak se zbavit strachu? Bojím se v podstatě všeho, bojím se, že jsem něco měla udělat a neudělala, naopak jsem vystrašená z toho, co jsem udělala a nejspíš neměla, bojím se, že něco nezvládnu, bojím se o své blízké, mám fobie z nemocí a nákaz... Přesto, že se snažím obracet na duchovní průvodce o pomoc, zatím mne provází stále jen naprosto negativní energie - strach. V čem je problém, jak uvolnit pozitivní energie, aby vítězily nad negativními? Svaťka

Milá Svatávko,
některé Vaše strachy vycházejí z přijatých programů, kde jste v zajetí pocitů a názorů druhých, ale i svých vlastních. Velice lehko dáváte na pocity a hodnocení jiných lidí, už z dětství si nesete nepříjemné zkušenosti v tomto ohledu a pak ani jinak už žít než ve strachu nejde, co kdyby se někomu nelíbilo to, co jsem udělala nebo udělám. Přestaňte se bát co na to druzí. Také si vytváříte strachy tím, že jste neustále myšlenkami v minulosti a nebo naopak v budoucnosti. Vůbec nejste v přítomném okamžiku. Pokuste se uvědomit si, kde se právě v danou chvíli nacházíte… jste myšlenkami TADY a jste tu TEĎ? V přítomnosti není strach z toho, co se stalo nebo co se stane… Je třeba se naučit mít zodpovědnost za své prožívání a rozhodování. Tzn. když se pro něco rozhodnu a udělám to, tak jsem za to zodpovědná a tak to také přijímám... prostě jste to v tu chvíli tak cítila a s nejlepším vědomím a láskou to tak i udělala. Můžete udělat "chybu", ale neodsuzujte se za to, berte to jako poučení pro další Vaši cestu. A co je vlastně chyba... je to jen další možný pohled někoho jiného na stejnou věc. Nic není špatně a nic není dobře. Řiďte se svou intuicí a srdcem. Učte se mít se ráda, vážit si sebe, neurčujte svou hodnotu dle soudu druhých. Přijměte se jaká jste, se vším, co jste. Když nemilujete sebe se vším všudy, tak ve skutečnosti nemůžete plnohodnotně a čistě milovat ani druhé a vše kolem Vás. Obecně řečeno... co a jak se cítíte a vnímáte uvnitř, to se Vám promítá i na venek. Jste jediným autorem a zároveň divákem hry, která se pro Vás venku vytváří, tak abyste pochopila vše, co potřebujete. Takže vše záleží jen na Vás... jak se bude další děj této hry vyvíjet. Svatávko, vše je jen ve Vaší mysli. Někdy to může být těžké některé myšlenky a naučené programy změnit a přehodnotit, ale jde to.

Co se týká strachu o příbuzné, rodinu... vytváříte si dopředu něco, co vůbec v přítomném okamžiku není - a pak máte strach. Je to opět o tom, že nejste v přítomném okamžiku. Vaše mysl bloudí někde mimo Vás a utváří si domněnky o něčem, co v tomto okamžiku není. Strach o něco vychází i z pocitu vlastnictví, protože většinou se bojíme o něco, co je naše, a pak za to bereme na sebe i zodpovědnost. Jenže druhé lidi nelze vlastnit, nelze za ně žít a utvářet jim jejich život dle našeho přesvědčení co a jak je správné a tak, abychom je ochránili. Je třeba přijmout, že každý má zodpovědnost sám za sebe, za svá rozhodnutí a své činy. Nikdo z nás nemůže přesně vědět, co a jak si ten či onen sem přišel zažít a naučit se. Existuje svobodná vůle a tu máme všichni. Vždy je na nás jak se k danému rozhodnutí nebo situaci "postavíme". Zda ji budeme vidět v černé nebo bílé barvě a nebo zda nás překvapí svou barevnou rozmanitostí...

Dalším aspektem tvorby Vašich strachů je zvýšená citlivost a vnímavost, to jsou dva nádherné dary, které máte mimo jiné k dispozici. Naučte se s nimi pracovat. Nedívala bych se na ně jako na něco, co komplikuje život, naopak snažte se je využívat právě pro to, aby se zlepšila kvalita Vašeho života a rovněž je můžete využít i v práci s energiemi a třeba i v budoucnu v léčitelství.
Vaše strachy vycházejí z předešlých zkušeností a prožitků. Je spousta metod, kterými jde v tomto ohledu pracovat a když stávající stav budete chtít skutečně změnit, věřte, že se k Vám dostane přesně ta, kterou potřebujete.

Kartička pro Vás:
ROZLUČTE SE STARÝM A PŘIVÍTEJTE NOVÉ
Zakončili jste jednu část svého života a začínáte novou, ještě lepší.
Tato karta naznačuje, že se uzavírá nějaká kapitola Vašeho života. Možná už nějakou dobu pociťujete nejistotu a úzkost ohledně budoucnosti. Karta Vás ujišťuje, že Vás Vaše současná situace učí mnoho cenných a důležitých životních lekcí. Nyní získáváte toto poznání a vydáváte se na cestu s novými lidmi, prací a situacemi. Buďte otevřeni této změně, neboť přinese mnoho dobrého všem zúčastněným. O Vaši budoucnost je postaráno….

***
Milá Svaťko, i ve Vašem datu narození můžeme nalézt pomoc pro zpracování Vašich strachů. Ptáte se, jak uvolnit pozitivní energie. Ve Vašem případě může pomoci například to, že překonáte svou vrozenou vlastnost nechávat si své pocity pro sebe, že se pokusíte promluvit si o nich tak, jak je cítíte, můžete o nich začít psát v básních, v próze, v dopisech, nebo si třeba vést deník. Nebo je jen vypsat na papír a třeba spálit... Můžete ji ale také uvolnit nějakou uměleckou nebo řemeslnou činností. A jde to i sportem, vybít ze sebe všechny negativní pocity, emoce. Pro Vás jako znamení Býka je skvělým uvolňovacím mechanismem element Země, například práce na zahradě, hrnčířství nebo procházky naboso... A pak také hudba je pro Vás zdrojem síly a regenerace.

Určitě k tomu můžete využít i svou úžasnou intuici.

Jedním z úkolů, který jste si do tohoto života přinesla, je dosáhnout emocionální síly. Všechno to, co se Vám dělo a děje, jsou lekce, které Vám k tomu mohou pomoci. Asi jste se od dětství často ocitala v situacích, kdy jste musela čelit nešetrným slovům a činům druhých, mohla jste zažívat i surové a tvrdé zážitky v oblasti zdraví, mezilidských vztahů nebo finanční situace, všechno to je zkouškou Vaší trpělivosti a vytrvalosti. Do života si nesete problémy z dětství, něco s rodiči, možná s jedním z rodičů, to je oblast, kterou si potřebujete vyčistit a vyřešit a i to pomůže k odstranění některých strachů...
Máte velmi jasno v tom, co je v životě správné a co špatné, ale tím, že jste tak výrazně svědomitá, odpovědná a máte v sobě určitou tendenci brát sebe i život příliš vážně, to vše přispívá k tomu, že sama sebe příliš hodnotíte a posuzujete a dokážete sama sebe trestat přísněji, než by Vás potrestal jakýkoli státní systém. I s tím je potřeba pracovat.

Devítileté období do letošního jara mohlo být plné překážek, zklamání a obtíží, ať už se tato omezení týkala Vašeho zdraví nebo Vašich citových a materiálních jistot, pokud jste ale pilně a poctivě pracovala, mohla jste dosáhnout velkých úspěchů. Všechno, co se Vám přihodilo, jako by bylo zkouškou Vaší trpělivosti a prověrkou Vaší síly a odolnosti. Zenbudhistická filozofie říká: "Když chtějí nebesa člověku svěřit velký úkol, vyzkouší napřed jeho mysl utrpením a jeho šlachy a kosti dřinou. Uvrhnou ho do bídy a zhatí všechny jeho záměry. Pak je připraven."
To se ale letos na jaře změnilo a postoupila jste do nového období, které bude prověřovat Vaši sebejistotu a samostatnost. Přinese Vám nezávislost, originalitu, nové začátky a nové příležitosti. Účelem tohoto cyklu je rozvoj vlastní osobnosti, vyžaduje naučit se nezávislosti a asertivitě. Bude to doba k přehodnocení dosavadních žebříčků hodnot.

Vaše datum narození Vás skoro předurčuje k alternativnímu životnímu stylu a k léčitelství. Kamkoli vkročíte, vytváříte svým působením komunitu, kterou naplňuje atmosféra ochoty pomáhat si a vycházet si navzájem vstříc. To platí jak v oblasti soukromé, tak pracovní. Za své poslání, z něhož Vám bude plynout nekonečné potěšení, můžete považovat otevírání nových obzorů druhým, jejich učení... Stejně tak se ale můžete radostně učit Vy sama. Jste k tomu předurčena, umíte informace nejen zprostředkovat, ale i přijímat. Jednou z příčin Vašich strachů je i strach z porážky, možné zklamání. Ale když se naučíte být TADY a TEĎ a nebudete ani nic očekávat, nebudete ani zklamaná, ať už se v budoucnu stane cokoliv. A život není potřeba "vybojovávat", tak jakápak porážka, stačí nechat život plynout...

Vašemu zemskému znamení Býka vládne Venuše, planeta lásky, krásy a tvořivé síly. Vaší schopností je dávat věcem formu, budovat nové světy a realizovat své myšlenky tak, aby naplnily zákony estetiky. Využijte všech těchto darů :).


Neboj se a odevzdej mi své strachy,
stane se v životě lidském, že prožiješ krachy.
Avšak nesmutni, nevzdávej, sílu najdi v sobě,
stačí jen pomyslet a přijdu hned k Tobě.
Sluncem tě prozářím, ať navrátí se Tvá síla,
i nová chuť k životu, tak pusť se hned do díla.
Když přijde někdy zase ta chvíle chmuru,
zvedni zrak svůj a dívej se vzhůru.
Pomoc již přichází, uvolni se a přestaň se bát,
nech slunce co v sobě máš, už jen nádherně hřát.

Krásný a prozářený den všem.....

10. července 2012 v 8:37 | Jana


:-)

Srdeční čakra...

2. července 2012 v 20:35 | Jana |  Dotazy - odpovědi

Milá Jano,
mám problém který se týká srdeční čakry a samozřejmě mého srdečního života :-) Již půl roku řeším problémy v manželství (byli jsme s manželem dvacet let). O vánocích jsem zjistila, že mě manžel podvádí a tak jsem ho vyhodila. Následně se odehrálo spoustu věcí. Oba jsme se snažili k sobě vrátit. Minulý týden i přes mnoho pozitivních pokroků mi manžel sdělil, že to chce ukončit a že ke mě nic necítí (myslím, že jsem toho během sbližování dost pokazila a nedokázala odpustit a přes některé věci se přenést). Celá předcházející doba byla plná zvratů jak k dobrému tak k špatnému. Proto nevím, zda nejde jen o nějaký výkyv. Řekla jsem mu, že ho mám ráda, nic po něm nežádám ani lásku, jen že nechci vztah ukončit. Vyhověl mi, ale jsme na nule. Nevím, zda když na něj budu s láskou myslet a nebudu si klást žádné podmínky, je šance na změnu. Trpím velkou bolestí v oblasti srdeční čakry pod pravou lopatkou, úplně to se mnou kroutí.
Prosím o radu. Děkuji za pomoc. L.

Odpověď:
Dobrý večer paní Lucinko,
otevřenost, čistota a harmonie oblasti srdeční čakry je pro život snad ze všeho nejdůležitější. Je to střed, ve kterém se propojuje energie vesmíru s energií země. Obě jsou velice důležité, k tomu se váže kvalita Vašeho života, ale i kvalita Vašeho zdravotního stavu. Bolest pod pravou lopatkou na fyzické úrovni je způsobena energetickým blokem, který je právě v oblasti hrudníku (na srdíčku).
Je potřeba být sama k sobě upřímná a položit si otázku, proč tak lpíte na vztahu, který Vám přináší emocionální bolest a to již na takové úrovni, že se to projevuje i ve fyzickém těle blokací hrudních obratlů. Vaše srdce je velice smutné a smutek Vám blokuje celkově energie, proto se cítíte i unavená a máte výkyvy nálady.
Ve vztahu mezi mužem a ženou by měla být rovnováha. Oba dva mají do vztahu přinášet to nejlepší ze sebe a v případě, že si to již předají a nebo tato rovnováha z nějakého důvodu již nefunguje, může dojít k ukončení vztahu. Nelpěte na ničem, co Vás bolí a nepřináší radost. Lpíte na jakési Vaší jistotě v podobě Vašeho partnera, ale jestliže zažíváte pocity bolesti, smutku a strachu, který vyplývá z toho, že o něj můžete přijít, tak už se nejedná o jistotu, ale naopak... a to Vás sráží na kolena, do role oběti. Zvedněte hlavu a narovnejte se zase a opusťte tuto nezdravou roli. Teď momentálně nejde ani tak o odpuštění manželovi, ale sama sobě. Vím, jak moc je to pro Vás vše těžké, ale když půjdete v životě hlavou proti zdi, tak z toho budou jen boule a ne kvalitní a pro Vás šťastné řešení.
Nejdůležitější jste v této situaci momentálně jen Vy. Zaměřte se na harmonizaci sebe bez ohledu na stav manželství. Tím, že se naprosto odevzdáte, tak ničeho nedocílíte. Jen naopak většího trápení a i když se zpočátku může zdát vše špatné, tak když malinko poodstoupíte z této situace a podíváte se na ni trochu s nadhledem, tak k Vám přijde i řešení a uvidíte souvislosti. Jste v tom příliš ponořena a pak nejednáte v souladu se svým srdcem, ale v panice a strachu. Zamyslete se nad tím, z čeho vlastně máte největší strach a proč.
Mám pro Vás poselství... měla byste začít chodit hodně do přírody, kde dostanete šanci se vnitřně utišit a vše pochopit. Načerpat znovu sílu a energii pro další kroky. Příroda Vás bude léčit, když jí budete naslouchat. Někdy je lepší nechat věci běžet svým tempem a nesnažit se je za každou cenu usměrňovat. Nakonec zjistíte, že tou cenou, kterou Vás to vše bude stát, je ta nejvyšší - a to je ztráta sama sebe.

Věřte, že nikdy nejste na nic sama a vše, co se nám děje, se děje z nějakého důvodu. Každý člověk má svobodnou vůli, jak chce svůj život prožít, vždy je volba. Nehledejte chyby na sobě ani na manželovi, hledejte pouze poučení a pochopení. Neuzavírejte se před novým tím, že lpíte na starém a bolestivém.

Přeji Vám, hodně odvahy a síly. Posílám k Vám spoustu lásky a VĚŘTE V SEBE SAMA!!!!!!!!!!!!
S láskou Jana

Léčivý obrázek....

2. července 2012 v 19:21 | Jana

...

...