Červen 2012

Mandalka "Víra v sebe"

12. června 2012 v 13:39 | Jana

S láskou Jana

Lisa Gerrard - Sacrifice

11. června 2012 v 22:04
Tohle je taková nádhera..... :-)
Krásnou dobrou noc ...


Pavlínčino svíčkové království ...

11. června 2012 v 20:41 | Jana

Přibližně před 9 měsíci se na mne obrátila nádherná dušička Pavlínka s dotazem, zda si má jít za svým snem... je jedno co zde bylo napsáno, ona se rozhodla a udělala ten první a nejdůležitější krok. Sice ještě sen není uskutečněn v plném rozsahu, ale našla si svou cestičku a jde si úspěšně po ní....

Pavlínko, opravdu moc děkuji za příležitost být u toho, jak se sen stává skutečností a hlavně u toho, že to jde, když se přestaneme bát.

Vkládám fotečku z nově vzniklého svíčkového království a vím, že to jen jen začátek všeho....


Ať ti Pavlínko obrázek přinese a předá vše co má...


S láskou Jana

Andělská poselství...

11. června 2012 v 14:34 | Jana
V sobotu se šťastně tyto obrázky dostaly ke svým majitelům... bylo to krásné malování...děkuji.

Anděl odhodlání...


Anděl láskyplné komunikace...


Duchovní probuzení ...


:-)


S láskou Jana

Odpověď pro Moničku Z.

6. června 2012 v 7:28 | Jana/Jája |  Dotazy - odpovědi
Dotaz:
Chtěla jsem vás poprosit, zda byste mi podle data mohla říci, jaký mám zde úkol, a jakým směrem vykročit.Jsem zdravotní sestra, vím, že mám úkol pomáhat lidem, a vím, že bych měla hlavně sama sobě. Nevěřím si, dlouho s tím již bojuji. Myslím, že nemám dar slova, občas se mi to v horším vrací, nebo na to nejsou lidi připraveni, nedokážu určité věci vysvětlit.
Když jsme se nastěhovali do bytu v 7. patře, cítila jsem přítomnost duchů, motlidbou jsem se je snažila odvést. Myslím, že cítím, nevidím, mám také bohatou fantazii a tak nevím, jestli je tomu opravdu tak. Mám v sobě strach. A duchy zasouvám někam pryč, i když mě vždycky knihy a různé informace o nich přitahovaly. Přečetla jsem nedávno pár krásných knih od D. Virtue, G. Smitha, Coelho. Věnuji se józe. Mám Reiky 1., 2.- nevěnuji se jim. Chtěla jsem vás poprosit, zda byste mi podle data mohla říci, jaký mám zde úkol, a jakým směrem vykročit.
Děkuji Vám. Mona

Odpověď:

Milá Moničko,
opravdu je Vaším úkolem tady pomáhat druhým a to už jakoukoliv formou, jste velice vnímavá vůči druhým a pokud Vás práce zdravotní sestřičky naplňuje, tak se jí věnujte dál. Lidé a zvlášť nemocní potřebují podporu a soucit a tou jsou právě ty dary, kterými druhé můžete obdarovávat. V tomto zaměstnání můžete využít i jakoukoliv formu pomoci a léčení, které umíte, jde ze srdce a je naplněné láskou. Jste ale velice citlivá a jemná dušička, kterou lze velmi rychle a snadno zranit. Proto i ta nejistota sama o sobě, máte pocit, že Vaše citlivost a vnímání je překážkou ve vztazích a druzí Vás nechápou. Příliš lpíte na pohledu a hodnocení druhých lidí. Pokuste se přestat hodnotit sama sebe podle toho, co si o Vás myslí druzí. To, co si myslí, odráží jen jejich vnitřní svět a myšlení. Není to o Vás, ale o nich. To, že Vám nerozumí, neznamená, že nemáte dar slova, jen proto že jim neumíte vysvětlit věci, které víte a vnímáte Vy sama. Kdo Vám bude chtít naslouchat a být otevřený, ten Vám porozumí i beze slov. Slova jsou jen pomůcka :-). Také je potřeba se dívat na vše s nadhledem a odstupem. Berete vše velice vážně a osobně, proto Vás i spousta věcí zraňuje. Nikdy nic nemá jen bílou nebo černou barvu. Když ze situace, ve které se právě nacházíte, poodstoupíte o kousek stranou, tak zjistíte, že je před Vámi celé duhové spektrum, ze kterého pak můžete volit. Zpovzdálí vypadají věci daleko menší a jednodušší než když v nich stojíte přímo uprostřed. Máte kolem sebe hradbu, jako ochranu před druhými, aby Vás nezranili, jenže přes tu hradbu se k Vám nemůže dostat ani láska, po které tak moc toužíte, i když ta skutečná láska nepřichází z venčí, tu máte uvnitř sebe, není třeba jí hledat a získávat od druhých. Najděte v sobě zase radost ze všeho, co se kolem Vás děje, ze všeho krásného, co Vás obklopuje a snažte se víc usmívat. Smích přináší radost a otevírá srdce nejen Vám, ale i všemu a všem ve Vašem okolí.

Tím, že jste velice citlivá a vnímavá, tak opravdu můžete vnímat i přítomnost jiných bytostí, dušiček a pod. Je pochopitelné, že když jste nevěděla ze začátku co a koho vlastně vnímáte, že jste pociťovala strach. Opravdu není třeba se ničeho bát, naopak byste své schopnosti vnímat tyto věci mohla využít pro pomoc sobě i druhým. Vlastně taková setkání jsou stejná, jako když na ulici potkáváte různé druhy lidí, někteří se usmívají, jsou laskaví, jiní se mračí a mohou se chovat pro druhé nepříjemně. Jde jen o to přijmout, že není skutečné jen to, co fyzicky vidíme a vnímáme svými základními smysly a zapadáto do běžně nastavených společenských pravidel a kvalit, ale existuje i to, co se nedá rozumem uchopit, většinou se takových věcí bojíme. Je několik způsobů jak se naučit komunikovat s různými bytostmi, "duchy", průvodci. Když Vás to láká, tak si nějaký pro Vás přijatelný způsob najděte a nebojte se toho, zeptejte se jich kdo jsou a třeba i co pro ně můžete udělat nebo oni pro Vás. Ale jestliže vnímáte strach, tak to nechte jen volně plynout, dokud na takové věci nebudete skutečně připravená. Obě tyto varianty jsou naprosto v pořádku.

Máte velmi krásnou dušičku, tak se z toho radujte a opatrujte ji. Dělejte vše, co Vám přináší radost, bez ohledu na pohledy druhých.

Co naznačuje datum narození

Moniko, vše to, o čem píšete, jste si vybrala už před zrozením do tohoto života a najdete to i ve Vašem datu narození... jsou to vše Vaše životní lekce. Narodila jste se s léčitelským nadáním, ať už v duchovní, emocionální nebo fyzické rovině. Máte v sobě nevyčerpatelnou zásobu soucitu a pochopení pro druhé, vždycky první přispěcháte, když vycítíte, že někdo potřebuje pomoc nebo Vaši účast. Dovedete naslouchat druhým a Vaším úkolem je využít těchto svých kvalit ve prospěch druhých. Potom nejen že proud hojivé a inspirující energie nikdy nevyschne, ale bude naopak stále sílit. Teď momentálně v sobě musíte všechen přirozený potenciál rozpoznat a uvěřit v něj, abyste ho mohla začít využívat. Schopnost uzdravovat je Vaše přirozené nadání, prohlubujte ji dál praxí (a studiem). Abyste více uvěřila sama sobě, je pro Vás velice důležitá osobní zkušenost - proto je tak důležité denní praktikování. Využijte cokoliv z toho, co už znáte. Není nutné hledat další techniky.

Pokud jde o komunikaci s ostatními a Váš pocit, že Vám okolí nerozumí... i něco z toho máte ve svém datu narození a jsou to lekce, kterými si prostě projít musíte, abyste mohla postoupit dál. Nedovedete se svěřit ani nejbližším s tím, co Vás opravdu a v hloubi duše těší a trápí, udržujete své city hluboko v nitru, dělá Vám potíže city zformulovat slovně, zvláště bolest, hněv, strach, nejistotu. A tato neschopnost formulovat vlastní pocity slovně je ve vztazích mezi lidmi nejběžnějším problémem a působí snad nejvíce těžkostí. Přitom všechny své city prožíváte velice hluboce a jste tím velmi zranitelná! Schází Vám sebedůvěra a máte pocit, že je Vaše nitro vystaveno napospas světu, proto si budujete v sobě obrannou hradbu, za níž se můžete ukrýt. Vaše očekávání bývají nerealistická a máte sklon zazlívat druhým, že je nesplňují, ale přitom jim ani tyto své pocity nesdělíte... Zadržované emoce jakéhokoli druhu vytvářejí ve Vašem nitru energii, která se hromadí v průběhu dnů, týdnů nebo let a pokud ji konstruktivně neuvolníte, provalí se jako výbuch vzteku, ukřivděnosti nebo pláče. Může člověka zasáhnout fyzicky v podobě úzkosti, bolestí hlavy a jiných zdravotních problémů (migrény, žaludeční vředy, vysoký krevní tlak, kožní potíže, zažívací problémy nebo neschopnost omezit se v jídle). Naučte se pozitivně uvolňovat tyto energie, zkuste promluvit si o svých pocitech tak, jak je cítíte, psát o nich v básních, próze, dopisech nebo si vést deník, můžete se z pocitů vypsat a pak je spálit... nebo tyto energie můžete uvolnit uměleckou či řemeslnou činností nebo sportem. Můžete se z nich i vymalovávat a je jedno, jestli Vaše obrázky mají "kudrlinky" :) nebo to jsou jen čáry a kruhy. Jste velmi zručná, šikovná a pracovitá, máte odhad pro barvu, proporce, tvar... jen si nevěříte. I s tím jste se už narodila - máte vrozenou potřebu dokonalosti. Proto máte zábrany - pro pouhý pocit, že nic neuděláte tak dokonale, jak "by to mělo dle Vašich očekávání být". Zapomeňte na to. Nikdo nemusíme být dokonalý, žádné naše dílo ani práce nemusí být dokonalá. Děláme-li vše s plným vědomím a nasazením, jsme-li vědomím u toho, když něco děláme, pak je jedno, jaký bude výsledek, protože vždy bude ten nejlepší, jaký mohl být. Takže další věc, kterou se máte naučit - překonat tyto své zábrany :). Potenciál k tomu máte, jednou z Vašich nejlepších vlastností je schopnost vkládat své hluboké city do práce, kterou vykonáváte, a to do takové míry, že se svou prací téměř splynete. Tím se dostanete do plného souladu s tím, co děláte, a bezděčně tak spojíte harmonickou jednotu fyzické a inspirační roviny. To je pro Vás recept na velikost.

Taky je potřeba naučit se nejednat podle prvního popudu, ale pokaždé pečlivě zvážit situaci. Máte smysl pro humor, ale naučte se smát i sama sobě, i to se dá natrénovat :), není potřeba se zlobit, když si Vás někdo v dobrém dobírá, v důsledku své základní nejistoty si často berete výroky druhého zbytečně osobně a chováte se pak podle toho. I to je jedním z Vašich úkolů - dosáhnout emocionální síly (proto jste se určitě často ocitala v situacích, kdy jste musela čelit nešetrným slovům a činům druhých). Povzneste se nad svou vlastní zranitelnost, zkuste používat například toltécké techniky (nic si nebrat osobně, nevytvářet si domněnky...).

Uplynulých devět let do Vašich posledních narozenin možná nebylo nejsnadnějších, Osud ověřoval, jak si dokážete poradit s překážkami, zklamáním a obtížemi, ať už se tato omezení týkala Vašeho zdraví nebo Vašich citových a materiálních jistot. Všechno, co se Vám přihodilo, jako by bylo zkouškou vaší trpělivosti a prověrkou vaší síly a odolnosti. Zenbudhistická filozofie říká: "Když chtějí nebesa člověku svěřit velký úkol, vyzkouší napřed jeho mysl utrpením a jeho šlachy a kosti dřinou. Uvrhnou ho do bídy a zhatí všechny jeho záměry. Pak je připraven." Takže takto připravena jste postoupila do dalšího období Vašeho života, nyní před Vámi stojí devítiletý cyklus šestky, který může být jedním z nejprospěšnějších. Může to být cyklus, v jehož průběhu se začne konečně uskutečňovat mnohé z toho, o čem jste celý život snila. Je to čas velice tvořivý a ideální pro vztahy všeho druhu. Určitě Vám pomůže, když si vyřešíte a zpracujete jakýsi vnitřní konflikt s rodiči nebo s jedním z nich...
V tomto roce (od Vašich posledních narozenin) můžete po změnách uplynulého roku znovu získat rovnováhu a klid a vytěžit z předcházejících zkušeností pochopení a sílu. Osmička, Vaše nynější osobní roční vibrace, je číslem karmy a rovnováhy, úspěch tohoto období tedy závisí na tom, jak si člověk vedl v celém svém dosavadním životě. Pokud do něj vložil usilovnou práci a dobrou vůli, dočká se s největší pravděpodobností náležité odměny. Pokud se choval sobecky, bez úcty a tolerance k druhým, dočká se spravedlivé odplaty. Karma je řetěz příčin a následků - dávání a braní, spravedlnosti a nespravedlnosti - který trvá, dokud není dosaženo přirozené rovnováhy a tato rovnováha nezůstane zachována. To je klíč k životu a celému jeho smyslu. Tento rok může být pro Vás obdobím činorodým a nezávislým, během něhož dosáhnete v řadě směrů mnohého. Pokud dokážete usměrnit energii a sílu tohoto roku konstruktivně, nevyvstanou před Vámi žádná omezení. Jednejte poctivě a budete mít v tomto roce velký úspěch, jen mějte stále na paměti, že k laskavosti je třeba velké síly a k uchování vyrovnané nálady značné energie. Komunikujte s druhými co nejvíc a své moci využívejte moudře. Konkrétněvás tento rok povznese nad všechna pozemská omezení. Budete schopna ohlédnout se nazpět za uplynulými devíti lety a v hloubi duše budete vědět, že všechny změny a nesnáze byly nezbytnou součástí vaší zkušenosti, vašeho vyspívání a vývoje. Nejenže jste nyní daleko silnější, ale jste také chápavější a účastnější. Svůj život teď máte pod kontrolou, a ať už Vás v příštích devíti letech potká cokoli, můžete si bez obav určovat své cíle.

S láskou Jana a Jája

Sdělení...

4. června 2012 v 18:39 | Jana

Chtěla jsem poprosit všechny ty, co mi píší vzkazy do zpráv autorovi blogu, aby na sebe uvedli svou e-mailovou adresu.
Velmi ráda bych vám odpověděla na vaše dotazy, ale bohužel nemám kam.
Děkuji a přeji všem krásné dny:-) S láskou Jana

Andělští průvodci pro brášku...

4. června 2012 v 7:00 | Jana
Všechno krásné...


Dobrý učitel 2

1. června 2012 v 11:17 | Jana |  K zamyšlení :-)
Loni jsem napsala velmi krátký článek o mém zamyšlení se nad tím, kdo je to dobrý učitel, a protože se neustále, vlastně každý den setkávám s tímto tématem, tak mne to vede k aktualizaci, doplnění svého starého článku a také i k zamyšlení sama nad sebou, jak jsme sami snadno ovlivnitelní a zároveň také jak máme snahu ovlivňovat svým směrem druhé.
Snažíme se v dobré víře přesvědčovat ostatní o tom, že právě to, co děláme my, v co věříme a co si myslíme, je to to nejlepší a správné i pro ně.

...Kdysi jsem se zúčastnila jednoho kurzu. Byl pro mě velkým přínosem a to nejen co do náplně, ale také právě pro pochopení, co znamená být dobrým učitelem.
Na tomto kurzu se lektorka mimo praktické výuky snažila všechny přítomné přesvědčit o tom, že její postupy a její metoda, kterou vyučuje, je právě to nejlepší, a ostatní metody a filozofie nejsou dobré, a nebo alespoň ne tak dobré, jako ta její. V tom byl pro mne tento kurz jedinečný, dostalo se mi v něm nové učební látky. "Ne všechno, co vyhovuje nám a jsme přesvědčeni, že je to tak správné, musí zákonitě být dobré i pro druhé."
Toto poznání se ještě více prohloubilo po setkání s mou přítelkyní, vyprávěla mi o návštěvě jedné své známé, která ji přesvědčovala o svých pocitech a zkušenostech z nově absolvovaného kurzu nějakého alternativního způsobu léčení a trvala si na svém, že to, co ona absolvovala a dělá, je dle jejího soudu to nejlepší a měli by to dělat i ostatní. :-) V tu chvíli jsem zaváhala a požádala anděly o vysvětlení a pochopení této situace... a vznikl z toho tento článek. :-)

Dobrý učitel zejména velmi dobře naslouchá a v případě, že to tak vnímá, předá s láskou, bez vlivu svého ega informace a ukáže jednu z možných cest, kterou můžeme jít, ale dál už vše nechá jen a jen na nás, jak se rozhodneme. Nehodnotí nás ani druhé, nesnaží se nikoho přesvědčovat o čemkoliv v co věří nebo dokonce "nutit" svou vlastní cestu, i když na konci může být veliké poznání a pochopení, protože právě ta jeho cesta nemusí vyhovovat ostatním. A třeba to ani není ta, po které mají ostatní jít, aby došli k svému poznání a naplnili svá poslání.
I to, že má někdo strach odejít z nezdravé situace a nebo má strach jí změnit, může být pro dotyčného cestou poznání sama sebe... strach znamená zastavení se na místě a opakované prožívání toho čeho se bojí, ale i to je v pořádku, protože jsme si to tak pro tuto chvíli zvolili.
Mnoho lidí neustále absolvuje spousty a spousty nových kurzů, zkoušejí nové techniky, nové filozofie, mění své učitele, to ale znamená jen to, že pro sebe hledají tu svou cestičku... I v tom všem je určitá svoboda a to svoboda volby, mohou tu svou cestu hledat třeba celý život a když jí nenaleznou nyní, tak třeba příště..
To vše platí i ve všech vztazích. Nelze druhé nutit jít v našich stopách, nechme jim svobodnou vůli k rozhodnutí, ať sami posoudí, co a jak chtějí a nechtějí, třeba i za cenu horších zkušeností, bez kterých by k těm svým pochopením kolikrát ani nedošli.

Vše je o trpělivosti, toleranci a soucítění, které vychází z našeho srdce v podobě skutečné bezpodmínečné lásky...

Nejen, že každý jsme celý život pro druhé učitelem, ale jsme také žákem. A je velmi důležité být jak dobrým učitelem, tak i dobrým a vnímavým žákem, aby i sebemenší maličkosti, které nám druzí přinášejí do života jako "novou učební látku", neutekly mezi prsty. Osnovy jsou předem dané, takže nás nová látka stejně nemine, tak proč to protahovat. :-)

Dobrý učitel nemá potřebu dělat z ostatních své žáky, dobrý učitel se velice rád sám stává žákem. A já jsem velmi ráda, že mám kolem sebe čím dál tím víc dobrých učitelů. :)