Srpen 2011

Je důležité vědět, kdy lidem pomáhat a kdy ne.....

26. srpna 2011 v 13:45 | kniha - Duchovní růst od Sanaya Roman |  K zamyšlení :-)
S laskavým dovolením paní Vladěnky jsem tento článek uveřejnila na svých stránkám, protože je dobré tyto informace sdílet a v mém okolí je spousta těch, kteří by si tento článek měli přečíst a pokusit se, tím co obsahuje i řídit.... včetně mě samotné ;-)))

Je důležité vědět, kdy lidem pomáhat a kdy ne


Posunout něčí vědomí na vyšší úroveň si od vás žádá určité množství energie. Je důležité se naučit, kolik energie k vytvoření takového posunu vydat. Možná se vám už stalo, že jste někomu pomohli i jen drobnou radou. Daný člověk pak něco změnil, a svůj pro...blém pak jednou pro vždy vyřešil. Pravděpodobně jste se z této vzájemné výměny cítili dobře a naplnění energií. Jindy ale zažijete situaci, kdy jste vynaložili velké množství energie, abyste někomu, třeba svým přátelům, pomohli, ale k ničemu to nevedlo, protože se jim znovu a znovu vracejí tytéž problémy. Pravděpodobně jste se cítili vyčerpaně. Energie, kterou jste vydali, jim nepomohla vytvořit v životě žádné trvalé změny. Pokud pomoc špatně načasujete, nebo daný člověk není ještě otevřený růstu, vydáte spoustu energie bez valného výsledku.
Musíte se také naučit odhadnout, kolik energie jste schopni posunout, abyste na sebe nebrali víc, než unesete. Stýkáte se v životě s nějakými lidmi, kterým věnujete spoustu energie, aniž by rostli, a vnímáte je spíše jako zátěž? Představte si ve své mysli, jak tuto zátěž odkládáte. Odkažte tyto lidi na jejich vyšší já, aby jim pomohlo v jejich růstu. Pošlete jim světlo a přestaňte si brát zodpovědnost za to, jak funguje jejich život.
Někdy poznáte, že druhé lidi doslova nesete, protože vás budou bolet ramena nebo záda. V zádech bolí lidi často proto, že přebírají příliš zodpovědnosti a zátěže, která jim nepatří. Čím vyšší je vaše vědomí, tím vyšší je cena, kterou zaplatíte za to, že jste dali svou energii tam, kde nemohla vytvořit posun. Můžete se cítit unavení, vyčerpaní nebo dokonce onemocnět.
Když se vám naopak podaří něco změnit či posunout k lepšímu, budete se cítit nabití energií a vaše vyzařování vzroste. V průběhu svého růstu budete dávat čím dál větší pozot na to, komu a čemu věnujete svou energii a čas. Sledujte, jestli vaše snažení k něčemu vede, či nikoliv. Pokud vnímáte lidi jako zátěž, je to znamení, že "nést" je není pro jejich vyšší dobro. Můžete jim dokonce bránit v prožívání jejich lekcí a zpomalovat jejich růst. Mohou se stát závislými a přestat brát zodpovědnost za svůj život. Lidi, kteří díky vaší pomoci rychle rostou, určitě nebudete vnímat jako zátěž.
Blízká přítelkyně jedné ženy měla ustavičně potíže. Procházela spoustou nešťastných vztahů a nebyla schopna najít si práci, která by ji bavila. Žena jí radila a celé měsíce i pomáhala najít dobré zaměstnání, a přece se zjevně nic neměnilo. Vztahy její přítelkyně byly i nadále problematické a žádná z nalezených pracovních příležitostí jí nebyla dost dobrá. Žena se cítila stále více vyčerpaná a postupně si uvědomila, že vlastně nese cizí břemeno, jako by bylo její vlastní. Přítelkyně nevyužívala nabízenou pomoc ke svému růstu. V mysli si představila, jak snímá břemeno ze svých ramen, a poslala své přítelkyni světlo. Dala jí jemně najevo, že už se nechce dál snažit řešit za ni její problém a že ji má ráda takovou, jaká je. Krátce na to se seznámila s novou přítelkyní, se kterou byla radost sdílet prožitky. Stará přítelkyně si našla někoho jiného, komu si mohla stěžovat, a její život se nezlepšil.
Pomáhat ostatním je v naší realitě velká čest a vyžaduje si to studium, sebepozorování a duchovní vyzrálost. Mistrovství každého se pozná podle toho, jaký posun s každým vydáním energie vytvoří. Čím vyšší je vaše vědomí, tím více energie můžete posunout, aniž byste vydali více své vlastní energie. Až dosáhnete mistrovství, naučíte se vynakládat malé množství energie na pravém místě a v pravý čas a vytvořit tak obrovské posuny, které pomohou mnoha lidem.

Ticho promlouvá -- Moc přítomného okamžiku

22. srpna 2011 v 10:14 | Tolle Eckhart |  Knížky, které mě zaujaly
Při čtení této knihy mnoho z nás učiní nové objevy: nejsme svou myslí; můžeme se zbavit duševní bolesti.... Dovíme se také, že jedním z klíčů k dosažení vnitřního klidu je naše tělo, stejně jako ticho a prostor kolem nás. To jsou brány, jimiž můžeme vstoupit do přítomnosti, kde neexistují žádné problémy. V přítomném okamžiku najdeme své skutečné já a hlubokou vnitřní radost. Pouze v přítomném okamžiku si uvědomíme, že už jsme úplní a dokonalí. Mnoho z nás zjistí, že naší největší překážkou na cestě k tomuto poznání jsou naše partnerské vztahy. Vstupujeme do ,,nového teritoria" a nic není takové, jak se nám to dosud jevilo. Pochopíme, že naše partnerské vztahy mohou být další branou k duchovnímu osvícení, pokud jich budeme užívat moudře, to jest k tomu, abychom se stali víc milujícími. Výsledek? Skutečné spojení mezi naším já a druhými lidmi. Naučíme-li se žít v přítomném okamžiku, budeme-li vnímat realitu ,,neviditelného Bytí" a svého ,,vnitřního těla", otevřeme se transformujícímu poznání, jež nám poskytuje tato kniha.

Odpověď pro Markétu....

1. srpna 2011 v 9:01 | Jana/Jája |  Dotazy - odpovědi
Ahoj Jani,
rada bych se o sobě dozvěděla něco víc, jak píšeš na malé poradně. Jmenuji se Markéta narodila jsem se .............. Myslím, že jsem stará duše a rada bych věděla, jaké schopnosti ještě mám a nevyužívám je. Příde mi, že teď tak nějak stojím a nevím kudy kam.
Předem moc ze srdce děkuji za odpověď Markéta

Odpověď:
Ano, někdy je dobré se zastavit, "rozhlédnout" a rozmyslet se, kam chceme směřovat. V této fázi ty sama nevíš. Je třeba si ujasnit, co vlastně chceš, stanovit si cíl a cestu k němu. Odevzdat staré, nevyhovující a přijmout nové.
Udělej si čas na vnitřní zklidnění a "malý rozhovor" se svou duší, jakým směrem by sis přála jít a na čem je potřeba pracovat. My sami sobě jsme tím nejlepším rádcem, vše je uvnitř nás a zároveň propojené s celým vesmírem... STAČÍ JEN NASLOUCHAT, máš velmi dobrou intuici.
"Važ si sama sebe a všeho, co v tobě dřímá, jsou to zlatá poupata, která je třeba pěstit s láskou a pílí... plody pak budu vznosné a krásné. Neboj se dívat vpřed. Sama jsi tím, kdo rozhoduje o své budoucnosti, jen se nebát plnit si svá přání a touhy. Zaměř se na světlo, které v sobě máš a staň se lampou, která bude svítit na cestu v pomoci druhým. Je toho v tobě ukryto víc než si myslíš... jen si věřit a být sama sebou."

Markétko, vybrala sis pro své narození krásné datum. Obsahuje všechny číslice numerologické mřížky a nabízí Ti tak zcela neomezené možnosti :). Ptáš se, jaké schopnosti máš a nevyužíváš... záleží jen na Tobě, které dary z těch všech budeš v tomto životě užívat a jakými cestami se rozhodneš jít dál...
Máš umělecké nadání, ať už ho uplatníš v hudbě, v malování, v keramice, v psaní, mohla bys tvořit, cokoliv krásného, co by Tě naplňovalo...
Máš ráda volný prostor, svobodu, pobyt venku v přírodě je pro Tebe nutný, miluješ cestování a zajímají tě lidé... Markétko, můžeš dělat opravdu cokoliv :).
Možná ale nejdůležitější Tvůj dar je schopnost uzdravovat. Narodila ses jako léčitelka, ať už se to projevuje jakkoliv. Už víš, kudy kam? :)

Celý numerologický rozbor z data tvého narození ti posíláme e-mailem :-)

Víly ti posílají tyto kartičky:
Ztišení
Význam karty:
Potřebujete být nějaký čas sama, pryč od druhých lidí a vřavy světa. Osvěžení Vám přinese i krátký oddech.
Někdy si ani neuvědomujeme, jak obrovský dopad má na nás v životě stres. Jsme už natolik navyklí hluku kolem nás, že ani nevnímáme, jak nám naše tělo říká, že je toho na něj moc. Mezi příznaky patří nemoc, nezvyklá únava, deprese nebo úzkost, nadměrná nebo mizivá chuť k jídlu, problémy s hmotností, závislosti, poruchy spánku, podrážděnost a touha uniknout ze života.
Tato karta je Vám výzvou, abyste si vážila svého těla i duše, abyste strávila určitou dobu o samotě - co nejdříve! Může to znamenat, že se uchýlíte do tichého ústraní, strávíte den u jezera, na pláži nebo v horách, podniknete pěší výlet nebo navštívíte lázně. Také byste si mohla vypnout telefon, pověsit na dveře cedulku s nápisem "NERUŠIT", trochu se odpoledne prospat, dopřát si koupel s bublinkami nebo se začíst do své oblíbené knihy. Bez ohledu na to, jakou formou dobu ztišení strávíte, Vás víly žádají, abyste tento slib sama sobě bez meškání splnila.

Afirmace: Dávám si svolení být v klidu ve svém nitru i navenek. Má mysl se utišila a já se raduji ze své vlastní společnosti.

Rodinná harmonie
Význam karty:
Vaše vztahy se členy rodiny se uzdravují. Tím, že o jednotlivých lidech v rodinném kruhu (včetně sebe) přemýšlíte s láskou a s láskou k nim také přistupujete, zažíváte v rodině skutečnou harmonii.
Každého člověka, s nímž se v životě potkáváte, včetně Vašich rodinných příslušníků, ovlivní, čemu věříte a co očekáváte. Tato karta Vám radí, ať smýšlíte pozitivně a s láskou o každém, kdo Vás rozzlobil nebo kdo Vám ublížil. Čím více milující energie každému vyšlete, tím více lásky se Vám vrátí.
Mějte trpělivost - začínáte pociťovat velké uzdravování, k němuž dochází v rodinných vztazích. Víly po Vás chtějí, abyste se zamyslela a přišla alespoň na tři důvody, proč jste vděčna za každého člena Vaší rodiny. Pokud máte s někým problém, vymyslete pět důvodů, proč si zasluhuje lásku. Vyšlete k němu požehnání a modlete se za něj a na Vašem vztahu se okamžitě projeví první známky zlepšení.

Afirmace: Vidím to dobré na každém členu své rodiny. Můj rodinný život je harmonický a plný lásky a radosti.

Mediteční mandalka pro tebe...