Červenec 2011


Energie 7. čakry (Korunní čakra)

28. července 2011 v 7:00 | Jana / text - Wikipedie

Korunní čakra

Sahasrara čakra
 • Název: Sahasrara (Sahasrára); korunní čakra
 • Umístění: Je umístěna na vrcholku hlavy (jako koruna), směřuje vzhůru
 • Barva: fialová, bílá, zlatá, ultrafialová
 • Vůně: kadidlo, lotos
Sahasrara je sídlo čirého vědomí, božské dokonalosti v člověku. Korunní čakra představuje rovnováhu duality v nás a naši schopnost zažít vyšší vědomí a také blaženost transcendentálního vědomí. Tento stav není možné popsat, a proto se někdy označuje jako "Prázdnota". Asi nejlepším způsobem jak začít chápat tento stav, je pravidelně hluboce meditovat a přitom nechat vše plynout a najít klid a vyrovnanost. Funkcí sedmé čakry má být příjem energie z kosmu.

Energie 6. čakry (Třetí oko)

27. července 2011 v 7:00 | Jana/ text Wikipedie

Čelní čakra (Třetí oko)

Ajna čakra
 • Název: Ajna (Adžňá); čelní čakra (třetí oko)
 • Umístění: Přední aspekt - na čele mezi obočím
 • Barva: indigově modrá
 • Vůně: máta peprná, jasmín
Pokud je tato čakra plně otevřena, je jako křišťálová koule, která nám umožňuje úplné smyslové vnímání a je zde uložena naše veškerá moudrost. Je to naše vnitřní oko. Je to čakra jasnozřivosti, vhledů, vnitřního klidu, kreativity, inteligence, rozhledu a vyléčení v pravém slova smyslu. Informace ze třetího oka dostáváme přes intuici. Intuice je funkce třetího oka, která se projevuje ve formě obrazů, záblesků vědění, barev, vidění aury atd.
Oblast třetího oka je také spojeno se sílou vůle. Je-li tok života v tomto místě blokován, dochází k bolestem hlavy, popudlivosti, nepochopení, tvrdohlavosti a přepětí nervů a svalů. Je-li této duchovní síly zneužíváno, snaží-li se člověk vynutit si všechno násilím a tvrdohlavým prosazováním své vůle, způsobí zármutek a zklamání sám sobě. Člověk by si měl vždy říct: "Staň se vůle tvá." Oblast třetího oka je také spojeno se sílou představivosti, které nabízí stanovení cíle hodně vysoko, aby tak mohl být vnitřní potenciál plně využit a naplněn smysl pozemského života.

Energie 5. čakry (Krční čakra)

26. července 2011 v 7:00 | Jana/ text Wikipedie

Krční čakra

Vishuddha čakra
 • Název: Vishuddha (Višúddha); krční čakra; komunikační centrum (čakra)
 • Umístění: krk
 • Barva: světle modrá (stříbrná, zelenavě modrá)
 • Vůně: šalvěj, eukalyptus
Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním a vyjadřujeme přes ni vše, co v nás žije - smích, pláč, pocity radosti i lásky, stejně jako vzteku, strachu či úmysly, přání a myšlenky. Zablokování vede k neschopnosti se vyjádřit - vady řeči i prázdné myšlenky.

Energie 4. čakry (Srdeční čakra)

25. července 2011 v 7:00 | Jana / text - Wikipedie

Srdeční čakra

Anahata čakra
 • Název: Anahata (Anáhata); srdeční čakra
 • Umístění: Ve středu hrudníku, otevírá se v před i v zad.
 • Barva: zelená (růžová a zlatá)
 • Vůně: růžový olej
Jedná se o čakru lásky a vztahů. Jde jak o vztahy k sobě, tak k druhým lidem, ale i k celému světu. Její blokace způsobuje problém lásku dávat, ale i přijímat.

Energie 3. čakry (Solar - plexus)

24. července 2011 v 7:00 | Jana / text - Wikipedie

Solar-Plexus čakra

Manipura čakra
 • Název: Manipura (Manipúra); solar-plexus čakra
 • Umístění: Třetí čakra je přibližně dva prsty nad pupkem.
 • Barva: žlutá až zlatožlutá
 • Vůně: levandule, rozmarýn, bergamot
Je sídlem síly, vůle osobnosti, citových vazeb a mentálních pochodů. Čakrou vnímáme přímé vibrace ostatních lidí, když citíme hrozící nebezpečí čakra se stáhne, což je obranný mechanismus. Nenastává to, ale v případě, máme-li v sobě hodně světla, které vytváří kolem nás ochranný obal. Když je třetí čakra otevřená a funguje harmonicky, máte v sobě pocit míru, vnitřní harmonie, jste spokojeni s postavením v životě. Můžete být sami se sebou vyrovnáni a zárověň respektujete přání a pocity druhých. Máte v sobě jas, který obklopuje i vaše tělo, chrání vás před negativními vibracemi a vyzařuje do vašeho okolí. Zablokování vede k pocitům ztráty odvahy, porážky, ztráty svobodné vůle, vytváření falešných představ a negativních myšlenkových konstrukcí.

Energie 2. čakry (Sakrální čakra)

23. července 2011 v 11:46 | Jana / text - Wikipedie

Sakrální čakra

Swadhisthana čakra
 • Název: Swadhisthana (Svadhišthána); sakrální čakra
 • Umístění: Přibližně na šíři dlaně pod pupkem se čakra otevírá směrem kupředu přes břicho a s směrem dozadu přes záda ve stejné výšce v kalichu oranžové barvy.
 • Vůně: ylang-ylang, santal
Někdy se též hovoří o sexuální čakře. Má na starosti emoce, mezilidské vztahy, sexuální energii a tvořivé síly. Zablokování v této čakře způsobuje sexuální chladnost a potlačování emocí, ale platí to i opačně, potlačování emocí zablokuje tuto čakru.

Energie 1. čakry (Kořenová čakra)

22. července 2011 v 7:00 | Jana / text - Wikipedie

Kořenová (základní) čakra

Muladhara čakra
 • Název: Muladhara (Múládhára), kořenová čakra
 • Umístění: leží pod sídlem Kundaliní v křížové kosti při základně páteře
 • Barva: červená, rudá
 • Vůně: cedr, hřebíček
První čakra je spojená se zemí, její energií a s činnostmi, které se zemí souvisí. Může to být zemědělství, ale také např. činnosti nazývané jako konzumní způsob života. Je spojena s prožíváním nejzákladnějších aspektů existence jako je potřeba jíst, pít, být v bezpečí nebo v teple. První čakra je životně důležitý základ a pramenvitální síla pro vyšší čakry. Poskytuje nám pevnou půdu pod nohama, na které si můžeme stavět náš život. První čakra by měla být v rovnováze se sedmou čakrou, abychom si udrželi svou vnitřní rovnováhu. Pokud je čakra otevřená a harmonicky funguje, zažíváme hluboké spojení se Zemí a jejími tvory, vitalitu, spokojenost,stabilitu a vnitřní sílu. Naopak při zablokování první čakra způsobuje, že má člověk málo síly - fyzické, duchovní i duševní.


Úřední den.... ;-))

20. července 2011 v 18:12 | Jana
Kouzlení....
Jájinko děkuji za tvojí pomoc a podporu ve všem.....


Možnost objednání si kresby... :-)

16. července 2011 v 20:00 | Jana |  Možnost objednání kresby
Poslední dobou mne začali oslovovat lidi s žádostí o kresbu energetických a andělských obrázků (automatickou kresbou), proto jsem se rozhodla napsat tento článek s nabídkou možnosti objednání si obrázku, osobní mandalky pro vás všechny, kterým mé obrázky něco přinášejí a mohly by vám pomoci a nebo vás jen potěšit.

Při kresbě obrázků jsou zachycovány andělské energie, včetně jejich poselství. Obrázky přinášejí pozitivní energii a všeobjímající lásku. Andělské a energetické obrázky mají (formát A6, A4, A3), osobní mandalky (průměr 19 cm). Také maluji obrázky, ve kterých je pro vás ukryto sdělení a třeba i možná cesta řešení vašeho momentálního problému. Obrázek nebo mandalka jsou nakresleny přímo pro vás nebo na vaši konkrétní situaci. Také je možné požádat o "obecný" obrázek se vzkazem jen pro vás.
Nabízím možnost si zakoupit již stávající obrázek nebo jeho kopii a mandalku, která na vás působí pozitivně a mohla by vám pomoci s harmonizací. Stávající obrázky a mandalky, které jsou na prodej, nebyly malovány pro konktrétního člověka, jsou harmonizační a obsahují poselství, které má být předáno těm, které zaujmou. Obrázky a mandalky na prodej jsou uvedeny a stále doplňovány do rubriky Obrázky k prodeji.


Bližší informace získáte na mém e-mailu (Janicka.d@centrum.cz).

Něco málo o automatické kresbě.....

16. července 2011 v 9:35 | Jana |  Automatická kresba
O tom, co to je automatická (intuitivní) kresba a jak vznikají takové obrázky, bylo napsáno již mnoho článků, na internetu najdete spoustu odkazů, návodů a různých kreseb, ze kterých se dozvíte od různých lidí vše, co potřebujete vědět a sami si pak můžete o tom celém udělat svůj vlastní názor. Proto se zde nechci obecně rozepisovat na toto téma, ale spíš bych vám chtěla sdělit svůj příběh a své prožitky a pocity s tím spojené.
Já osobně jsem nikdy v životě nekreslila, naposledy možná na základní škole, kde by měli rozumně smýšlející učitelé výtvarnou výchovu brát jako prostor pro odpočinek žáka a jeho sebevyjádření. Vím, že to tak nebývá, ale asi jsem měla štěstí na učitele a vždy jsem z tohoto předmětu prospěla… snaha byla :-). Proto by mne ani ve snu nenapadlo, že bych se někdy kresbou v budoucnu zabývala :-).
Asi před rokem jsem prožívala takové to "horší" období, které známe všichni, a kresba se pro mne stala lékem :-). Najednou jsem měla uvnitř sebe pocit, že chci vzít "tužku" do ruky a kreslit. Začaly vznikat první obrázky mých vizí. Zajímavé je, že jsem malovala jen úhlem. Obrázky byly plné andělských bytostí, nepůsobily však příliš optimisticky v té černé úhlové barvě. Věděla jsem, že mám kreslit, abych uměla vzít "tužku" do ruky, a že to má nějaký význam do budoucna... Začala jsem kreslit své pocity, myšlenky... jednoduše se vykreslovat ze stavů, které mne provázely...
(Doporučuji obecně každému, je to úžasná možnost pro uvolnění emocí a to způsobem, který nikomu neublíží. Je velice intimní a přitom se není třeba bát toho, že by vaše pocity nebo prožívání někdo využil ve svůj prospěch... Také mám dobrou zkušenost s tím, když tímto způsobem vznikne obrázek, do kterého jsou vloženy naše "negativní" emoce, tak spolu se všemi pocity s tím spojenými ho spálit… přináší to uvolnění a vyčištění.)
Později jsem navštívila kurz automatické kresby, kde jsem se naučila, jakým způsobem přenést informace do kresby a jaké možnosti kresby jsou. Seznámila jsem se zde se zajímavými lidmi, někteří pastelku v ruce v životě neměli, ale měli podobné pocity jako já, že ji do ruky mají vzít :-) a již při prvním setkání vznikaly velmi hezké a zajímavé kresby. Jedna z věcí, která je velice důležitá při automatické kresbě, je ta, že náš rozum nehodnotí, co vzniká na papíře. Není potřeba se přirovnávat k nikomu, jehož obrázky se nám zdají hezčí, protože i ty naše mají svůj význam a nesou si svou informaci. Člověk, který je schopný se naladit na obrázek a vnímat jeho energii, může z obrázku vyčíst mnoho sdělení.
Z mé zkušenosti vím, že obrázky nebo celkově kresba se vyvíjí, čím více pracujeme sami na sobě, dokážeme se vnitřně zklidnit a odevzdat kresbu bez jakéhokoliv našeho očekávání výsledku, tím je kresba kvalitnější :-). A tím, že každý člověk je ve své podstatě jedinečný, jsou i jedinečné a originální jeho kresby. Každý máme svůj osobní styl, příběh, zkušenosti a duchovní vývoj, proto není dobré nikoho kopírovat nebo se zabývat myšlenkami o kráse toho či onoho obrázku, jednak to pak už přestává být automatická kresba, ale náš rozum, kdo kreslí, a také to náš vývoj i vývoj vlastní kresby velice brzdí.
Setkávám se s tím, že lidé si myslí, že ruka držící "tužku" je jako loutka na provázku, kterou vede někdo jiný... svým způsobem to tak je, jestliže se ji nesnažíme ovládat vědomě rozumem a jen nasloucháme intuici a necháme se vést k jednotlivým tahům...
Před zahájením kresby je možné zvolit účel, pro který obrázek bude vytvořen. Je možné namalovat léčivý obrázek nebo obrázek jako odpověď na konkrétní situaci (otázku). Rovněž je spousta způsobů zjišťovací a "diagnostické" kresby. Některé obrázky v sobě zahrnují jak diagnostiku, tak jsou i zároveň léčivé. Obrázky mohou být meditační nebo působit jako zářiče energie atd. Těch možností je spousta.

Obrázek...Hledání správné cesty (doufám, že jsem jí našla:-)....)

Mandalka pro Andrejku...

10. července 2011 v 15:00 | Jana

Obrázek pro M. ......... Květ...

9. července 2011 v 17:48 | Jana
Květ nádherný v sobě máš,
tak prohlédni... uvnitř se tolik krásy nachází.
Dokud ji nenajdeš, víc nepoznáš,
ať tě naděj a víra v sebe provází....Obrázek pro J.J.

8. července 2011 v 22:52 | Jana


Obrázky pro J.

7. července 2011 v 8:00 | Jana
Obrázek ....současná situace...

Léčivý obrázek pro tuto situaci.....


Obrázek pro J.S.

6. července 2011 v 16:29 | Jana
Pod dohledem andělských bytostí, nádoba uvnitř se plní, z lásky roste krásný květ.... jdi tou cestou, ta cesta je tou pravou, když na ní setrváš.... u nohou ti bude ležet celý svět......