Červen 2011

Kresby z dovolené ...

27. června 2011 v 22:45 | Jana
Omlouvám se za kvalitu prvních třech obrázků, obrázky byly malované a darované na dovolené a jsou pouze vyfocené :-)

Léčivý obrázek pro Miládku ....
(Energie ohně pro prosazení sama sebe....)

Léčivý obrázek pro Evičku ....
(nemít na sebe tak vysoké nároky, pro lásku a sebepřijetí se)

Léčivý obrázek pro Lidunku ....
(léčení minulosti)


Jájince pozdravení z moře ....


Vyšší princip ...


Vidět pravdu .....

27. června 2011 v 14:37 | Kay Pollak |  K zamyšlení :-)
Během včerejší cesty autobusem z dovolené jsem zažila jednu nečekanou a nepříjemnou situaci s nespokojeným účastníkem zájezdu.... Některé věci je dobré si občas připomenout :-) Takže přikládám tento článek a přeji krásný a pohodový den všem :-)

Vidět pravdu / Kay Pollak
Rozpoznám-li pravdu, ukrytou za každou maskou, zůstanu při setkáních s ostatními lidmi nezranitelný (ale současně vnímavý a soustředěný). Následující myšlenky se vám mohou hodit:
Pevně jsem se rozhodl, že budu na ostatní lidi pohlížet v novém, zcela odlišném světle. Za všemi maskami, které lidi nosí, vidím volání o pomoc. Nenechám se ovlivnit zdánlivou tvrdostí, arogancí a lhostejností, protože vím, že to všechno jsou jen falešné pokusy o sebevyjádření. Maska je obrana stvořená k tomu, aby za ní člověk ukryl svůj strach.

Při setkáních s jinými lidmi mějte vždy na paměti:
Všechny masky byly stvořeny k tomu, aby skrývaly různé druhy strachu. Jsou to prosby a výkřiky o pomoc.
Jste-li schopni vidět pravdu a pochopíte, že maska je jen obranné zařízení na skrývání strachu, zůstanete silní. Pokládáte-li masku mylně za pravdu, stanete se její obětí.
Pokládat iluze za pravdu znamená ztratit sílu. Vidět pravdu znamená posilovat. Mám vždy možnost vybrat si radost a duševní vyrovnanost a vůbec to nezávisí na vnějších okolnostech.
Například se na vás v práci anebo doma někdo rozzlobí. Nepříjemným a hněvivým tónem vám řekne něco, co je podle vašeho názoru velmi hloupé. Cítíte se uražení a smutní. Jste nyní obětí chování jiného člověka.
To už přece znáte, že? Ono totiž není vždy jednoduché si říkat, že:
Pokaždé, když jsem uražený, rozhněvaný, rozrušený nebo přímo vzteklý, se mám něčemu naučit. Čemu se mám naučit, co to může být?
Popřemýšlejte: Co když vaše neštěstí a vaši bolest vůbec nezpůsobila jiná osoba, tedy ta, která se k vám zachovala hloupě a bezcitně? Co když jsou vaše emoce způsobeny tím, jak jste si vybrali, že si vyložíte slova, jež vám jiná osoba sdělila?
Zvolili jste si sami, že si vystupování druhého člověka vyložíte jako útok na vaši osobu. Ale co by se stalo, kdybyste si vybrali, že budete domnělý útok té druhé osoby pokládat za vyjádření jeho rozrušení a nevyrovnanosti? Co by se stalo?
Pokud se druhý člověk chová tak, jak se chová, protože je rozhněvaný a nevyrovnaný, vy byste měli zůstat duševně vyrovnaní, klidní a radostní. Proč byste se měli urážet? Protože jiný člověk má problém?
Vidíte-li pravdu, nebudete se cítit uražení.
Nic z toho neznamená, že byste měli akceptovat chování druhé osoby vůči vám. Pouze si klademe otázku: Cožpak je nutné, abych se cítil špatně jen proto, že někdo jiný je nevyrovnaný nebo má problém?
V daný okamžik (když prožíváte všechny negativní emoce a neštěstí) se může zdát, že vaše emoce závisí na jiných lidech a na tom, co říkají a jak se chovají. Ale co když je to ve skutečnosti jinak: Neschopnost druhého člověka otevřít své srdce vás nutí, abyste uzavřeli své srdce i vy. Co když je chyba ve vašem myšlení a vašem vysvětlení událostí? Co když se cítíte uražení jen proto, že jste si chybně interpretovali realitu?

Poklidně si pročítejte:
Mohu si vybrat, že budu vnímat útok ze strany druhé osoby jako jeho způsob vyjádření nevyrovnanosti - čili že dotyčný má problém.
Mohu si vybrat, že budu napadení vnímat jako volání o pomoc.
Vnímám-li útok jako vyjádření toho, že druhá osoba má problém, už se necítím napadený.
Mohu svobodně změnit interpretaci událostí.Pozdrav od andělů....

16. června 2011 v 11:03
Toto se mi objevilo včera nad hlavou.... tak jsem vám všem chtěla připomenou, že tu nejsme na starosti a trápení sami. A že nás andílci milují a snaží se nám pomáhat, když nám není nejlépe :-)Nebojte se žádat o pomoc.... :-)

Duchovní průvodce tarotových karet....

10. června 2011 v 10:15 | Jana
Potřebovala jsem odpovědi na jednu konkrétní situaci, tak jsem po delší odmlce vzala do ruky své tarotové kartičky a opět jsem měla nádherný zážitek, o který se chci podělit... :-)

Při navázání kontaktu a vzájemném naladění se s kartičkami se mi objevil tento obraz ... bylo to nádherné a barevně dokonalé... po zpětném doptání se, co to je za postavu... odpověď - Duchovní průvodce těchto kartiček :-)))


Srdeční čakra .....

7. června 2011 v 21:16 | Jana
Poslední dobou se kolem mě objevuje čím dál více lidiček s "bolavým" srdíčkem. Tato doba je sama o sobě hodně moc náročná, tak proč si vzájemně více ubližovat....Je období, kdy končí vztahy založené na závislosti, bolesti a jiných podobných špatných základech. Buďme k sobě více tolerantní a láskyplní..... je však potřeba začít nejdříve u sebe :-)

I takto může vypadat srdeční čakra...... (smutek, bolest, ublížení....atd.) To vše zanechává stopu.....


Je potřeba tuto oblast čistit a uzdravovat ... je to centrum lásky a ovlivňuje veškeré naše žití. Proto všem, kteří potřebují a mají nějaké to trápení schované tam uvnitř sebe, věnuji tento obrázek pro pomoc s jejich uzdravením....Mnohdy stačí jen odpuštění sobě i druhým (více naleznete zde), proto odpouštějte a nenoste si bolesti v srdíčku, moc se vám uleví.....

Odpověď - výklad budoucnosi....

6. června 2011 v 20:13 | Jana |  Dotazy - odpovědi
Dobrý den paní kartářko, omlouvám se otázku:
Pokud při výkladu v kartách jsou vidět nějaké znepokojivé věci ohledně vztahu, nebo je v nich vidět úraz, nehoda. Je pravda, že se to musí nezměnitelně stát?
za případnou odpověď děkuji a přeji hezký den P.

Dobrý večer,
paní P., ono je to vše malinko složitější.
Jsou věci, které se v průběhu našich životů mají stát. Důvodů je spousta, jedním z největších je ten, že setrváváme v nějaké nezdravé situaci a pak se stane něco, co zapříčiní změnu. Takové věci se dějí, aby nás to něco naučilo, něco jsme pochopili, a i když si v první řadě myslíme, že se nám děje něco špatného, tak to má daleko větší význam a hodnotu a naopak v důsledku je to pro nás dobré. Tím chci také říct, ať jsou zprávy jakkoli znepokojivé, vždy je potřeba se na vše dívat z širšího pohledu a přestat se upínat pouze na závěr, že se stane něco špatného. Naše myšlenky jsou velice silné, a určitě se Vám to už i v životě stalo.... že jste byla z něčeho znepokojená a přála si, aby se právě tato věc nestala...a ona...se stala. Je jednoduché pravidlo... kam a jak směřujeme své myšlenky... to si k sobě přivoláváme a zhmotňujeme.

To, že se k nám zpráva o budoucnosti dostala, může mít také význam, že dotyčná osoba dostala šanci vyhnout se konkrétním nepříjemnostem ať už změnou myšlení, přehodnocením různých skutečností, prací sama na sobě atd..... Budoucnost může být měnná.
(http://kruckyduhy.blog.cz/1102/odpoved-pro-verunku-vesteni-budoucnosti ).... tady je odpověď, ohledně výkladu budoucnosti, přečtěte si i komentář.

Ale rovněž je i budoucnost taková, která má svůj skrytý význam. Je to například i karmické zatížení z minulosti. Což znamená, že je potřeba odčinit a poznat sám na sobě něco, co se v minulosti mohlo stát díky nám někomu jinému a pod. Ale i v tomto případě prací sama na sobě, lze takovou budoucnost změnit. Předpokládám, že jste mne kontaktovala díky mému blogu... psala jsem tam úryvek o vesmírné karmě, možná by Vás mohl zajímat.
( http://kruckyduhy.blog.cz/1104/jsem )

Opravdu nelze jednoznačně říct, zda té či oné věci se lze v budoucnu vyhnout... příčiny budoucích událostí mají kořeny v součastnosti nebo minulosti.....
Je ale dobré, když už máte tu možnost a dozvíte se něco takového, pokuste se a pracujte na tom, aby k tomu nedošlo. Rozhodně, ale nedoporučuji myslet na danou situaci se strachem, obavou a pod. Obklopte jí láskou a nadhledem, a pak je velká šance na úspěch.

Jinak, já nedělám klasické výklady karet. Používám andělské a vílí katičky jen jako doplněk a radu pro lidi, kteří potřebují podpořit nebo poradit v nějaké konkrétní situaci.

Hezký večer Jana

Pro Jájinku .....

3. června 2011 v 17:28 | Jana


Čakroobrázky.....

2. června 2011 v 7:00 | Jana |  "Čakroobrázky"
1. obrázek (žena, věk 44 let)
Zaměření na uspokojování zejména hmotných a fyzických potřeb, silné lpění na materiálních hodnotách, strach ze ztráty, potřeba vlastnit. Blok v oblasti 2. čakry (nevyvážené vztahy), souvislost s oblastí 4. čakry (srdeční) - smutek, bolest. 3. čakra (solar plexu) nadměrně zvětšená a zakalená - nezpracované emoce, stres, strach ze ztráty, nahromaděné vzteky a zloba... ŽLUČ. Dobrá komunikativnost, ale někdy až násilně zaměřená k druhé osobě, silná potřeba mluvit. Odpojenost od "zdroje" a duchovní podstaty svého bytí. "Chybí radost ze života."
2. obrázek (žena, věk 46 let)
Vnitřní sevřenost, stísněnost, smutek ovlivňující veškeré prožívání, špatná psychika. Oslabená oblast vztahů. Naprostá odevzdanost. Všechny čakry oslabené nebo zdeformované. Zvětšená 3. a 4. čakra - strach, smutek, omezení vlastního Já. NEŽIJE SVŮJ ŽIVOT.

Další mandalka od Lucinky....

1. června 2011 v 17:10


Další krásná mandalka "Štěstí" ..... více jich najdete zde.


(omlouvám se za kvalitu....)