Leden 2011

Štěstí není náhoda - Kay Pollak

29. ledna 2011 v 18:37 Knížky, které mě zaujaly
Druhá kniha švédského autora Kaye Pollaka následovala po velmi úspěšné první knize Žádná setkání nejsou náhodná, která byla přeložena do deseti jazyků. Je určena těm, kdo touží duchovně vyrůst a změnit svůj život. Útlá, leč moudrem nabitá knížka přináší řadu jednoduchých nápadů, pohledů a cvičení, která pomohou čtenáři vidět opravdově sebe samé i druhé a jednat v souladu s tím. Je to pomůcka pro každodenní život, k níž se můžete stále vracet a ve které můžete hledat odpovědi na otázky, jež vás trápí.
Tím zlepšíte život sobě i lidem kolem sebe: budete sebevědomější, odvážnější, šťastnější, spontánnější a duševně silnější. Začnete se měnit den za dnem, týden za týdnem.... Ale hlavně poznáte, že štěstí není skutečně náhoda, nýbrž jej můžete vědomě dosáhnout - tím, že změníte sami sebe, své nazírání na svět i vztah k ostatním lidem.

Svět bez hranic, Havajské učení Ho'oponopono - Joe Vitale, Ihaleakala Hew len, Ph.D.

29. ledna 2011 v 18:28 Knížky, které mě zaujaly
Kniha vypráví o neobyčejném terapeutovi, který vyléčil celé oddělení mentálně postižených recidivistů, aniž by kteréhokoliv z nich viděl. Kniha popisuje jeho metodu a skutečnou příčinu všeho, co se vám přihodí a jak "očistit" negativitu.

Andělská terapie - Doreen Virtue Ph.D.

29. ledna 2011 v 18:22 Knížky, které mě zaujaly
V této knize vám doktorka psychologie a andělská terapeutka Doreen Virtue, Ph.D. při­­náší poselství útěchy a du­chov­ního vedení z andělské říše. Andělé vám mohou pomoci zvládat negativní emoce a obtížné životní situace. Naučíte se, jak s anděly komunikovat, žádat je o pomoc a žít s nimi. Dozvíte se také, jak zjistit jejich jména a jak jim umožnit, aby váš život zázračně proměnili.
"Milujeme vás, naši drazí, a signály vašeho strachu jsou pro nás signálem, jímž voláte o pomoc. Chceme, abyste věděli, že ve chvílích strachu nejste nikdy sami. Váš svět se vyvíjí čím dál tím rychleji a není divu, pokud se cítíte ohroženi zvyšující se rychlostí změn kolem vás. My, andělé, vás však chceme ujistit, že se není čeho bát. Žádná rychlost se nedá poměřovat se zrychleným tepem srdce tlukoucího láskou. Vaše láska je v dokonalém souladu s láskou boží, nyní a navždy. Umožněte nám zasáhnout tím, že se o své strachy podělíte s námi. Odevzdejte nám je!"

Reiki, praktické léčení - Mari Hall

29. ledna 2011 v 9:30 Knížky, které mě zaujaly
Reiki je velmi populární a efektivní forma přírodního léčení, především proto, že nejde o agresivní metodu. Kniha je komlexním průvodcem pro léčbu více než osmdesáti běžných zdravotních problémů, počínaje exémem a pocity úzkosti až po bolest zad, artritidu a vysoký krevní tlak.

Mistrině Reiki Mari Hall, vysvětluje principy léčení energií Reiki a zároveň poskytuje ilustrované pozice rukou při působení energií. Ke každé nemoci vypisuje množství příznaků, radu týkající se  emocionálního aspektu potíží, popisuje čakry a žlázy souvisejícící s ní, udává pozice rukou a doporučuje jiné terapie, kterými je možno léčbě nemoci přispět.Jak vznikají mé obrázky

29. ledna 2011 v 9:12 | Jana |  Automatická kresba
V galerii najdete dva druhy obrázků.
Jednak jsou to obrázky malované automatickou kresbou a pak obrázky, ve kterých se snažím zachytit své vize, které se mi zobrazují např. při meditacích....
Jsem naprostý laik v oblasti malovaní, nemám žádné umělecké základy nebo vzdělání, ale malování mi dělá radost a cítím se při něm dobře, to si myslím je nejdůležitější. Chci se s vámi o to vše podělit :-))))

Léčení, zázrak v nás - Clemens Kuby

29. ledna 2011 v 8:27 Knížky, které mě zaujaly
"Dozrál čas prožít zázrak v nás", říká Clemens Kuby a dodává, "ten, kdo se vyléčí, má pravdu".

Tato kniha vás krok za krokem dovede k vaší vnitřní samoléčebné síle. Během jí četby a prožívání jejího obsahu odhalíte netušený léčebný potenciál. Pochopíte, že vyléčení leží v nitru každého člověka - a tedy i ve vašem. Všechny zkušenosti, které v procesu samoléčení získáte, budou vaše vlastní. Dodají vám odvahu a důvěru, propůjčí vám sílu a svobodu. Můžete začít, třeba hned teď...

Každá doba bez ohledu na situaci je příležitostí k tomu, aby každý člověk převzal odpovědnost za své léčení a zdraví.

Andělská medicína - Doreen Virtue, Ph. D.

29. ledna 2011 v 8:07 Knížky, které mě zaujaly
Když Doreen Virtue nedávno navštívila řecký ostrov Santorini, byla zkontaktována mocnou skupinou andělů, kteří si říkají "andělé z Atlantidy". Díky nim se Doreen ocitla uprostřed úžasného duchovního dobrodružství, které ji dovedlo k rozpomnění se na starověká mysteria léčivých chrámů ztracených kultur Atlantidy. Doreen zjistila, že její léčitelská spolupráce s anděly, stejně jako tisíce studií konkrétních případů andělské uzdravující moci, které nashromáždila za svou mnohaletou praxi, dokonale odpovídají poselstvím andělů z Atlantidy.
Andělská medicína - vyprávění o duchovním dobrodružství a současně i kniha plná podnětných informací. Ve třech částech vzájemně propojuje vzrušující příběh autorčina oživování vzpomínek na atlanské léčebné metody spolu s poselstvím egyptského a řeckého proroka a boha Herma a poselství andělů. Druhá a třetí část knihy se věnuje studiím konkrétních případů, věděckým studiím, metodám a srovnáním dokládajícím význam lásky a světla v uzdravovacím procesu.
Chcete-li léčit sebe sama nebo kohokoliv jiného, Andělská medicína vám bude zaručeně podnětným průvodcem k získání dostatečné víry a porozumění.

Psychografie, automatická kresba - Marie Machková

29. ledna 2011 v 7:51
Tato kniha je návodem, jak poznat tajemství automatické kresby a prakticky jí používat. Nabízí nečekané možnosti, které vás překvapí. Pomůže vám rozvinout mimosmyslové vnímání, podpořit duchovní růst a rozvoj jasnovidnosti. S její pomocí pootevřete dveře novému poznání a překročíte meze svých představ.
Vydáte se na cestu hledání a objevování sama sebe.

Čtení aury všemi smysly - Rose Rosetree

29. ledna 2011 v 7:46 Knížky, které mě zaujaly
Tato kniha obsahuje jak teoretickou část tak i různá cvičení, kterými lze dosáhnout čtení aury různými způsoby.
Schopnost číst auru není jen nějaká tajemná ezoterická záležitost. Může vám to přinést výhody v každodenním životě. Například jakékoliv výrobky určené k osobní spotřebě ovlivňují vaší auru. Techniky jejího čtení můžete tedy aplikovat, abyste vyzkoušeli, zda vám konkrétní produkt přinese prospěch, nebo ne. Zjistíte, jak na vaše energetické pole působí hudba. Získáte schopnost ochutnat jídlo, aniž byste se do něj museli fyzicky zakousnout. Celá jedna kapitola je věnována čtení aury jako prostředku ke zlepšení zdravotního stavu.
Auru lze sledovat dokonce i v televizi. Fotografie z deního tisku, snímky z rodinných oslav - ty všechny mají auru a vy všichni máte schopnost naučit se ji číst. Čtení aury výrazně obohatí váš život a poskytne vám spoustu důležitých informací.

"Čakroobrázky" - Co to je a jak vznikly

28. ledna 2011 v 23:25 | Jana |  "Čakroobrázky"
Nejdříve bych chtěla vysvětlit jak vznikly "čakroobrázky" a malinko přiblížit co se z nich dá vyčíst.
V rámci "tréniku" automatické kresby jsem si zadala téma nakreslit mojí kamarádku . Vůbec jsem v první chvíli netušila co maluji, ruka "sama" vybrala barvy  a postupně byl nakreslen první obrázek. Když byl obrázek hotový bylo hned jasné, že se jedná o zakreslení jednotlivých energetických center - čaker v různých velikostech, propojení, zauzlení atd., ze kterých se dá vyčíst v jakém stavu se daná čakra nachází, kde je nějaký blok a naopak, která čakra je krásně otevřená. Později při dalších kresbách začaly přicházet i doplňující informace. Při napojení na konkrétního člověka lze zakreslit stav čaker i zpětně, čímž lze například sledovat jeho duchovní vývoj nebo jiné změny v jeho životě.


První kresba

Ukázky dalších obrázků jsou v galerii (Obrázky - automatická kresba).

Léčení s Anděly - Doreen Virtue, Ph. D.

28. ledna 2011 v 18:09 Knížky, které mě zaujaly
Andělé vám chtějí pomoci uzdravit váš život!!

Jste obklopeni milujícími a mocnými anděly, kteří vám chtějí pomoci se všemi oblastmi vašeho života.

V této knize se k vám dostávají jak esoterické, tak praktické metody, jak s pomocí andělů léčit vaše vztahy, tělo, profesi či rodinný život.

Dozvíte se, jak poznat vaše Božské poslání, co vám chtějí sdělit andělská čísla, jak vám mohou ovlivňovat zážitky z minulých životů a proč se andělé někdy inkarnují v lidské podobě. Nahlédnete do fascinujícího světa elementálů a přírodních andělů a nechybí ani andělské afirmace ke zvýšení sebevědomí, či obzvlášť účinné andělské modlitby za nalezení životního partnera, ozdravění vztahů v rodině a vyléčení zármutku.

Pro ty, kteří nemají knížku teď momentálně k dispozici a mají pocit, že by některou modlitbu využili a potřebovali, tak jsou vypsané v samostatné rubrice.. :-)